RTX 3050 sistemde CS:GO'da anlık donmalar

İşletim sistemi
Windows 10

VahitGuetta

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16
Ekran kartı
Rtx3050
İşlemci
İ5 11300H
İyi Sosyaller, bilgisayarımda neredeyse 300FPS almama rağmen oyun donuyor sorunu çok araştırdım ancak bulamadım nasıl bir yol izlemeliyim rica ediyorum çok klasik öneriler vermeyin çünkü Görev Yöneticisi, Steam dosya doğrulama vs şeyleri yaptım şimdiden teşekkürler.

"-high" başlangıç komutunu kullanmayı dene. HDD kurulu ise SSD'ye taşı FPS değerini normal FPS değerinin altına sabitle. Çoklu çekirdek kapalıysa aç. Virüs taraması yaptır.

İyi sosyaller, bilgisayarımda neredeyse 300FPS almama rağmen oyun donuyor sorunu çok araştırdım ancak bulamadım nasıl bir yol izlemeliyim rica ediyorum çok klasik öneriler vermeyin çünkü Görev Yöneticisi, Steam dosya doğrulama vs şeyleri yaptım şimdiden teşekkürler.

ThrottleStop kullanabilirsiniz 5-10 FPS kaybı yaşayabilirsin ama anlık donmalar için yararlı olacaktır.

"-High" başlangıç komutunu kullanmayı dene. HDD kurulu ise SSD'ye taşı FPS değerini normal FPS değerinin altına sabitle. Çoklu çekirdek kapalıysa aç. Virüs taraması yaptır.

Hocam bir SSD deneyeceğim ama ondan önce yine sil yükle yapıp HDD'ye mi kursam onu düşünüyorum.

ThrottleStop kullanabilirsiniz 5-10 FPS kaybı yaşayabilirsin ama anlık donmalar için yararlı olacaktır.

Hocam onu deniyecektim ama işlemcinin frekansının içinden geçiyorsun yani biraz zarar verecek diye korkuyorum.

Hocam ikisi de var da SSD'yi doldurmamam için HDD de kullanıyorum.
HDD ile alakalı bir sorun olabilir, bad sector testi yapıp sonuçları paylaşın.

Oyunu SSD aktar veya HDD yerine SSD satın al.

H işlemci olduğundan galiba dizüstü bilgisayar, o yüzden oyunun FPS'ini sabitleyin.

Bağlantıda gösterdiğim şekilde sabitlersen fare gecikmesi yaşamıyorsun.

Dizüstü bilgisayarlarda yüksek FPS ısınmayı artıracağından ve soğutmaları masaüstü bilgisayarlar kadar güçlü olmadığından, yüksek ısılarda dizüstü bilgisayar zarar görmesin diye frekans kısacaktır. Bu düşük ve dalgalı FPS almana neden olacaktır.

Oyunu SSD aktar veya HDD yerine SSD satın al. Galiba dizüstü bilgisayar, o yüzden oyunun FPS'ini sabitleyin.

Bağlantıda gösterdiğim şekilde sabitlersen fare gecikmesi yaşamıyorsun.

Dizüstü bilgisayarlarda yüksek FPS ısınmayı artıracağından ve soğutmaları masaüstü bilgisayarlar kadar güçlü olmadığından, yüksek ısılarda dizüstü bilgisayar zarar görmesin diye frekans kısacaktır. Bu düşük ve dalgalı FPS almana neden olacaktır.
Üçlü arabellekleme ayarı açık olduğu zaman fare gecikmesi artıyor, onun yerine konsoldan sabitlemek daha mantıklı.

Geri
Yukarı