RTX 3050 sistemde Cyberpunk 2077 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

BigCheffy

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500U
1 hafta kadar önce Acer Aspire 7 laptop aldım. Cyberpunk 2077'de beklediğimden kötü bir performans verdi. Şehrin dışındayken FPS biraz daha yüksek değerlere sahipken şehir içinde, daha doğrusu çok fazla kaplamanın olduğu yerlerde FPS düşüşü yaşıyorum.

Screenshot_2.png

Değerler gördüğünüz gibi.

Biliyorum RTX 3050 öyle çok da iyi bir kart değil. Ama bu kadar düşük FPS vermesi çok tuhafıma gitti. Aynı kart, YouTube'daki test videolarında gayet yüksek FPS'ler veriyor.

ultra ayarlara al. rtx 'i kapat. oyun zaten rtx kapalıyken de gayet gerçekçi bir atmosfer sunuyor. rtx 3050; ultra 'yı kaldırmazsa, high ayarları dene. shadow ayarları gereksiz çünkü oyunda her yer yansımalarla dolu olduğu için shadow ayarlarını low 'a alıp geri kalanı ultra yapabilirsin. RT hep kapalı kalsın.

not: ayarları yaptıktan sonra oyunu kapat ve bilgisayara restart yap. oyunun ram 'de hala pointer kalıntıları mı kalıyor bilmiyorum ama ram 'in de temizlenmesi gerekiyor çoğu ayar değişikliğinde

not2: işlemci yüksek gpu düşük kullanımdaysa, nvidia control panel 'den physix ve manage 3d settings 'te gpu olarak rtx 3050 'yi seç

Son düzenleme:
Oyunda uyguladığın ayarlar çok önemli özellikle c2077 için.
Senin laptop modelinde 3050 nin giriş seviyesi watı kadar güç çekiyor. Kısaca tam performans bir 3050 değil ancak yine de belirli ayalarda 50 60 fps alabilirsin. Bunun için ayarlarını ortaya getir ve dlss orta ya da kalite moduna al.

ultra ayarlara al. rtx 'i kapat. oyun zaten rtx kapalıyken de gayet gerçekçi bir atmosfer sunuyor. rtx 3050; ultra 'yı kaldırmazsa, high ayarları dene. shadow ayarları gereksiz çünkü oyunda her yer yansımalarla dolu olduğu için shadow ayarlarını low 'a alıp geri kalanı ultra yapabilirsin. RT hep kapalı kalsın.

not: ayarları yaptıktan sonra oyunu kapat ve bilgisayara restart yap. oyunun ram 'de hala pointer kalıntıları mı kalıyor bilmiyorum ama ram 'in de temizlenmesi gerekiyor çoğu ayar değişikliğinde

not2: işlemci yüksek gpu düşük kullanımdaysa, nvidia control panel 'den physix ve manage 3d settings 'te gpu olarak rtx 3050 'yi seç
rtx açtığımda bundan çok daha düşük fps alıyorum zaten. 5- 6 fps arası. o yüzden rtx' ten falan vazgeçtim :D. Kapalı oynuyorum ama dediğim gibi çok düşük bir performansla. Bilemiyorum.

Oyunda uyguladığın ayarlar çok önemli özellikle c2077 için.
Senin laptop modelinde 3050 nin giriş seviyesi watı kadar güç çekiyor. Kısaca tam performans bir 3050 değil ancak yine de belirli ayalarda 50 60 fps alabilirsin. Bunun için ayarlarını ortaya getir ve dlss orta ya da kalite moduna al.
yaptığımda da değişen bir şey yok hocam. hatta dlss açtığımda daha fazla düşüyor fps. karmaşık bir durum.

Grafik ayarlarınızı GeForce Experience ile optimize edip oynamayı deneyin. O olmazsa ekran kartı driverınızı güncellemeyi deneyin.

Geri
Yukarı