RTX 3050 sistemde DLSS FPS arttırmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

RTX Serisi laptoplarda eğer RAM'in çift slot değil ise ondan dolayı FPS kaybı yaşanabiliyor. Bende de RTX 3050 Ti ekran kartı var ve DLSS açınca neredeyse hiçbir işe yaramıyor tek slot 8 GB RAM olduğu için.

Tek kanal olduğu için düşük performans alıyorsun. 2 Kanala yükselttiğinde performansın kat kat yükselecektir.

RTX Serisi laptoplarda eğer RAM'in çift slot değil ise ondan dolayı FPS kaybı yaşanabiliyor. Bende de RTX 3050 Ti ekran kartı var ve DLSS açınca neredeyse hiçbir işe yaramıyor tek slot 8 GB RAM olduğu için.

Tek kanal olduğu için düşük performans alıyorsun. 2 Kanala yükselttiğinde performansın kat kat yükselecektir.
hmmmm

Warzone Oynuyorum 70 FPS civarında DLSS ile 80 90 almam lazım ama işe yaramıyor

Sorun tek kanal olması dostum. 8x2 Dual Channel yaparsan FPS'in bayağı bir yükselişe geçer.

Mesela DLSS olmayan oyunlarda bile performans artar mı yani DLSS olmadan

İşlemcin ne? İşlemcin kötü ve RAM'in tek kanal olduğunda dolayı darboğaza uğruyorsa DLSS FPS arttırmaz zaten.

İşlemcim i7 11370 H 3.30 GHz

Geri
Yukarı