RTX 3050 sistemde düşük FPS

bahadirugras

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni bilgisayar aldım ama büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim lütfen yardımcı olur musunuz bilgisayarın özellikleri şunlar i5 10200H RTX 3050 8 GB RAM 256 GB SSD. Bilgisayarda Linux işletim sistemi vardı Windows yükledim ve Windows Update ile sürücülerin hepsini güncelledim. Sonra CS:GO'ya girdim FPS 80-90 arasndaydi sonra fps_max 0 yaptım 110-120'ye çıktı ama oyun sanki böyle 45 FPS gibi görünüyor. Yukarıda FPS 95 yazsa bile oyun 45. FPS gibi oynaniyordu takila takila belki sürücüleri yüklerken yanlış bir şey yapmisimdir diye tekrar format attım, bu sefer CS:GO'ya girdiğimde düşük ayarlarda da yüksek ayarlarda da 25-45 FPS arası değer aldım. Üstüne hiçbir şekilde cikmiyor. Ne yapmam lazım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Format attıktan sonra driverlarınızı kurdunuz mu? RTX 3050 bende de var. Grafik ayarlarını olabilecek en yükseğe çekin. Ek olarak 8 GB RAM günümüz için oldukça yetersiz. 8 GB kullanmaya devam ederseniz hayal kırıklığına daha çok uğrarsınız.

Öncelikle 80-90 gibi değerler almanın sebebi tek kanal RAM. İkinci olarak şu an harici karttan mı yoksa dahili GPU'dan mı oynuyorsun baktın mı hiç?
Yanıt için çok teşekkür ederim Evet baktım 3050 'yi kullaniyo
Format attıktan sonra driverlarınızı kurdunuz mu? RTX 3050 bende de var. Grafik ayarlarını olabilecek en yükseğe çekin. Ek olarak 8 GB RAM günümüz için oldukça yetersiz. 8 GB kullanmaya devam ederseniz hayal kırıklığına daha çok uğrarsınız.
Yazıda belirttiğim üzere ikinci formattan sonra her şey daha da kötü oldu en azından 100 fpsi geçiyordu arkadaşımın 1060'ı var min 250 FPS alıyor ben 3050 ile bu degerlerdeyim sizce ram takviyesi ile sorun tamamen çözülecek mi yoksa sorun başka bir şey olabilir mi
Yazıda belirttiğim üzere ikinci formattan sonra her şey daha da kötü oldu en azından 100 fpsi geçiyordu arkadaşımın 1060'ı var min 250 FPS alıyor ben 3050 ile bu degerlerdeyim sizce ram takviyesi ile sorun tamamen çözülecek mi yoksa sorun başka bir şey olabilir mi

Hocam experience programını kurun bu genelde ya driver sorunudur yada şöyle söyleyeyim okuduğum kadarıyla tek kanal ram olduğunda gpu seçimi ile alakalı denilen yerler var, çift kanal ram mux switch etkisi yapıyor, diye yazılar okudum. Kısacası ekran kartından verim almanızı sağlar, onun dışında nvidia denetim masasından gpu seçimini yapabilirsiniz, harici monitör ile bu sorun çözülür diyen var ama siz en güzel verimi raminizi 2x8gb yaparak çözebilirsiniz, aynı sorunu ben de yaşadım rtx2060 lı bilgisayarım 1660ti bilgisayardan daha kötü sonuçlar verdi laptoptan soğuyup sattım, driverlerı nvidia experience ile yüklediyseniz, en basiti harici bir monitör yada hdmi ile bağlantı kurun eğer düzeliyorsa ram ile çözebilirsiniz işinizi. Daha önce yüksek fps alıp sonra birden düştü denilen bir çok konu da bu bahsettiklerim çözüm olarak görülmüş,

.
Hocam experience programını kurun bu genelde ya driver sorunudur yada şöyle söyleyeyim okuduğum kadarıyla tek kanal ram olduğunda gpu seçimi ile alakalı denilen yerler var, çift kanal ram mux switch etkisi yapıyor, diye yazılar okudum. Kısacası ekran kartından verim almanızı sağlar, onun dışında nvidia denetim masasından gpu seçimini yapabilirsiniz, harici monitör ile bu sorun çözülür diyen var ama siz en güzel verimi raminizi 2x8gb yaparak çözebilirsiniz, aynı sorunu ben de yaşadım rtx2060 lı bilgisayarım 1660ti bilgisayardan daha kötü sonuçlar verdi laptoptan soğuyup sattım, driverlerı nvidia experience ile yüklediyseniz, en basiti harici bir monitör yada hdmi ile bağlantı kurun eğer düzeliyorsa ram ile çözebilirsiniz işinizi. Daha önce yüksek fps alıp sonra birden düştü denilen bir çok konu da bu bahsettiklerim çözüm olarak görülmüş,

Yardiminiz için teşekkür ederim fakat harici bir monitöre sahip değilim sanırım ram almam gerekicek şuanda. Birde drivarlari update den yaptım experience de var mıydı bilmediğimden.

Harici monitör olmasa da siz HDMI ile bir televiyona bağlama şansınız varsa denemekte fayda olabilir, çünkü çoğu yerde bu problemin çözümü farklı açıklanıyor, benim anladığım kadarıyla ekran kartı kendini tam yükte çalıştırmadığı için bu sorun oluyor, ya harici monitöre ya da 2X RAM olarak bu sorunu çözebilirsiniz diye çok yazı okudu, tabii size araştırırsanız farklı bir çözümde bulabilirsiniz belki. Sürücüler konusunda, tarayıcınızdan NVIDIA Experience yazın, kendi sitesinde NVIDIA'nın programı var driver aramak veya doğru mu değil mi aklınızda kalmadan güncellemelerini rahat yapabilirsiniz

Hocam model marka verirseniz daha iyi yönlendirebiliriz. Bende de 3050 var. Tek kanal 16GB ram kullanıyorum. CS:GO oynamıyorum ama dün ücretsiz olunca Pubg indirdim ve ultra ayarlarda 90 FPS veriyor. Orta ayarlarda ise 165 kilitli şekilde oynayabiliyorum. Bahsettiğiniz değerler çok düşük.

Yanıt için çok teşekkür ederim Evet baktım 3050 'yi kullaniyo

Evet çift kanal sorunlarını büyük oranda çözecektir.

Geri
Yukarı