RTX 3050 sistemde fazla GPU kullanımı

hamsilord

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i7-11700K @ 3.60GHz
Nvidia GeForce Rtx 3050
Silicon Power Xpower Turbine 16GB 3200MHz Ddr4 ram
Samsung 960 EVO Series 250GB ssd
TUF GAMING Z590-PLUS
Meslek
Öğrenci
RAM
Silicon Power Xpower Turbine 16GB 3200MHz Ddr4 ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 960 EVO Series 250GB ssd
Ekran kartı
Nvidia GeForce Rtx 3050
Anakart
TUF GAMING Z590-PLUS
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-11700K @ 3.60GHz
3050 ekran kartımın görev yöneticisinde masaüstü pencere yöneticisi ve istemci sunucu çalışma zamanı işlemleri tarafından fazla kullanıldığını görüyorum ve bundan kaynaklı mı bilmiyorum ama oyunlarda vs. sürekli çöküyor ya da ekran renklenip PC kendini resetliyor.
Yeni format attım BIOS da dahil olmak üzere sürücülerin hepsi güncel.

Merhaba anca deneyebildim 2 RAM'i de tek tek 2. slota takınca düzgün bir şekilde çaltıpını gördüm fakat 4. slota takınca çökme durumları olmaya devam etti sanırım 4. slot bozuk RAM'leri nasıl takmalıyım 1-3 kombinasyonu yapınca açılmadı 1-2 kombinasyonunda açılmadı 2-3 yapınca çalıştı fakat başlangıçta RAM takma şeklimden dolayı bir uyarı verdi böyle kullanma durumunda herhangi bir sorun çıksar mı?

Sorun çıkacağını sanmıyorum, ama büyük ihtimalle Dual channel olarak çalışmayacak RAM'ler. Uyarı yazı olarak mı çıktı karşınıza? Öyle ise ne yazıyordu tam olarak?

Sorun çıkacağını sanmıyorum, ama büyük ihtimalle Dual channel olarak çalışmayacak RAM'ler. Uyarı yazı olarak mı çıktı karşınıza? Öyle ise ne yazıyordu tam olarak?

Uyarı sadece ilk açışımda çıktı ilk çıkan ekranda memeory changed yazıyordu 2. uyarı ekranında ise Dual channelın kullanılmayacağını bağlama şeklimin doğru olmadığını söylüyordu uyarıyı ok deyip geçebildim. Şu an sorunsuz bir şekilde çalışıyor dediğin gibi performans kaybı dışında herhangi bir sorun oluşmayacaksa böyle kullanmaya devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı