RTX 3050 sistemde FiveM anlık FPS düşüşü

LeonidasS77

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. FiveM oynarken sistemim yeterli olmasına rağmen oyunda drop sorunu yaşıyorum ve bunun herhangi bir tam çözümünü bulamadım. Bu sorunu yaşamış veya çözmüş arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim. İyi günler.

• GPU: GeForce RTX 3050 (8 GB)
  • CPU: i3 10105F (3.70 GHz)
  • RAM: 16 GB.

Merhaba dostlar. FiveM oynarken sistemim yeterli olmasına rağmen oyunda drop sorunu yaşıyorum ve bunun herhangi bir tam çözümünü bulamadım. Bu sorunu yaşamış veya çözmüş arkadaşlarım yardımcı olursa çok sevinirim. İyi günler.

• GPU: GeForce RTX 3050 (8 GB)
  • CPU: i3 10105F (3.70 GHz)
  • RAM: 16 GB.
Sıcaklıklar nasıl?

Hocam bu işlem ne işe yarıyor ayıptır sorması? Genelde Driver'ı güncelle derler onun için.

Rehberi uygula. Ekran kartı driverında sorun varsa güncellemek işine yaramaz pek. Silip yüklemen daha sağlıklı sonuç verir.

Sorununuzun kaynağı nedir bilmiyorum fakat RTX 4060 ve i3 10100f ile drop yiyordum, işlemci önceliğini yükseğe alınca droplar garip bir şekilde çözülüyor GTA 5'de.

Bende işlemcimdem ötürü sorun olduğunu düşünüyorum.
RTX 3050 ile darboğaz yapacağını sanmam, çözünürlük Full HD grafiklerde very high ise pek sorun olmaz. İşlemci kullanımı ne alemde? %80 ve üzeri kullanılıyorsa anlık droplara sebep olabilir. Eğer sıcaklık ve kullanım değerinde sıkıntı yok ise görev yöneticisinden oyun açıkken GTA5.exe ye sağ tıklayıp öncelik ayarla "Yüksek" olarak seçin. Bende bu şekilde çözülmüştü eğer çözüm olmaz ise DDU ile driveri silip sıkıntısız bir driver yükleyin.

Geri
Yukarı