RTX 3050 sistemde Fortnite düşük FPS veriyor

mortal2345

Picopat
Sistemim: RTX 3050 8 GB VRAM.
i5 10. nesil işlemci.
16 GB RAM.
165 Hz 1080p monitör.
Arkadaşlar acilen sorunuma bir çözüm bulalım kafayı yemek üzereyim ben Fortnite oyununda asla istediğim performansı alamıyorum grafik ve ekran ayarları en düşükte, performans modunda 1920x1080 çözünürlükte oynuyorum. Sorunumun çözümüyle alakalı onlarca video izledim hiçbiri sorunumu çözmedi. Asla mod fark etmeksizin 140 FPS'nin üstüne çıkmıyor oyun(bu sorunu özellikle Battle Royale de yaşıyorum inşa yaptığım zaman FPS 50-60 arasına düşüyor ve bende oyunu inşayla beraber oynayan biriyim)ve asıl sorun benimle tıpatıp aynı sisteme sahip YouTuber'ler Battle Royale modunda 240 FPS'nin altına düşmüyorlar hatta benim monitör 165 Hz o YouTuber'in monitörü 144 Hz (YouTuber'in videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

) Arkadaşlar bu sorunuma acilen bir çözüm bulalım.
Bir de bu sorunu sadece Fortnite'de yaşıyorum.

3050'ye ve 8 GB RAM'e sahip bir laptopum var ve aynı sorunu ben de yaşıyorum. En düşük ayarları yapsam da hiçbir şey değişmiyor. Neyi denesem boş fakat son günlerde Razer Cortex uygulamasını indirip oradaki ayarları yaptığımda FPS'imde birazcık artış gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı