RTX 3050 sistemde Minecraft düşük FPS veriyor

Hyena61

Centipat
Geçenlerde Minecraft'ta ekran kartıma gore düşük FPS aldığımı fark ettim normal oyunda 100 sunucularda 400 500, herhalde harici ekran kartı kullanmıyor diye görüntü ayarlarından Minecraft Launcher'i harici ekran kartı olarak kullanacktım ki 3 tane javae.exe adinda dosya gördüm onları oradan sildim sorun bu yüzden olabilir mi OptiFine kurulu olmasına rağmen RTX 3050 kartımla maximum 150 FPS alıyorum.

Hocam o adamlar kafasından atıyor. Hepsinin amacı prim ve bizim insanlarımız bilmediği şeyi biliyormuş gibi büyütünce olaylar çığrından çıkıyor. O Launcher'de virüs yok. Hep izlenme almak için çoluk çocuğu kandırıyorlar.

Hocam direkt Java'yı silmiş olabilirsiniz onu da kontrol etmenizi öneririm.

Hocam bir kontrol edeyim geri döneceğim.

Geçenlerde Minecraft'ta ekran kartıma gore düşük FPS aldığımı fark ettim normal oyunda 100 sunucularda 400 500, herhalde harici ekran kartı kullanmıyor diye görüntü ayarlarından Minecraft Launcher'i harici ekran kartı olarak kullanacktım ki 3 tane javae.exe adinda dosya gördüm onları oradan sildim sorun bu yüzden olabilir mi OptiFine kurulu olmasına rağmen RTX 3050 kartımla maximum 150 FPS alıyorum.

Hocam eğer görüntü ayarları->grafik ayarları kısmından sildiyseniz ve işlemcinin içinde ki dahili GPU aktif ise büyük ihtimalle oyun ekran kartına fazla yük bindirmeyebilir veya kullanmıyor olabilir sildiğiniz. Exelerin tam adını söylerseniz yardımcı olabilirim.

1674669171692.png

Hocam eğer görüntü ayarları->grafik ayarları kısmından sildiyseniz ve işlemcinin içinde ki dahili GPU aktif ise büyük ihtimalle oyun ekran kartına fazla yük bindirmeyebilir veya kullanmıyor olabilir sildiğiniz. Exelerin tam adını söylerseniz yardımcı olabilirim.

Hocam o dosyayı o ayarlardan silmişim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-25 205519.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-25 205519.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 14

Eğer ki bu SS'deki javaw.exe yi sildiyseniz ondan olabilir. Düzeltmek için; görüntü ayarları>grafik ayarları>göz at>yerel disk C>kullanıcılar>kullanıcı adınız>runtime>SO-X64>uzun isimli olan klasör>bin>javaw adlı uygulamayı seçip ekle deyip grafik ayarlarına ekleyip seçeneklerden yüksek performansı seçerseniz düzelecektir.

Eğer ki bu SS'deki javaw.exe yi sildiyseniz ondan olabilir. Düzeltmek için; görüntü ayarları>grafik ayarları>göz at>yerel disk c>kullanıcılar>kullanıcı adınız>runtime>SO-X64>uzun isimli olan klasör>bin>javaw adlı uygulamayı seçip ekle deyip grafik ayarlarına ekleyip seçeneklerden yüksek performansı seçerseniz düzelecektir.

1674669795099.png

Hocam boyle dosyalar buldum bu 3 ünümü ekleyeyim yoksa sizin dediğiniz gibi mi yapayım.

Hocam sadece şu anlık javaw ekleyin eğer ki düzelmezse diğer kalanları da ekleyip aynı şekilde yüksek performansa alın.

Hocam bir deneyeyim.

Eğer ki bu SS'deki javaw.exe yi sildiyseniz ondan olabilir. Düzeltmek için; görüntü ayarları>grafik ayarları>göz at>yerel disk c>kullanıcılar>kullanıcı adınız>runtime>SO-X64>uzun isimli olan klasör>bin>javaw adlı uygulamayı seçip ekle deyip grafik ayarlarına ekleyip seçeneklerden yüksek performansı seçerseniz düzelecektir.

Hocam sizin dediğiniz yerde runtime adında dosya bulamadım ben Windows başlatma yerine javaw.exe yazıp dosya konumunu açtığımda C:\program files (X86)\common Files\Oracle\Java\javapath kısmından bulmuş buradaki Java dosyasınımı ekleyeyim napayım.

Son düzenleme:
Hocam bir deneyeyim.

Hocam sizin dediğiniz yerde runtime adında dosya bulamadım ben Windows başlatma yerine javaw.exe yazıp dosya konumunu açtığımda C:\program files (X86)\common Files\Oracle\Java\javapath kısmından bulmuş buradaki Java dosyasınımı ekleyeyim napayım.

Hocam oraya kurmuş olabilir Java'yı oradan ekleyin aynıya gelir.

Geri
Yukarı