RTX 3050 sisteme monitör önerisi

• Konuyu başlatan Rub
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 664
Bütçe
15.000
Son seviye yüksek hikaye oyunlarını biraz kısmanız gerek sabit olarak oynayabilmeniz için, onun dışında cs, valorant tarzı bütün oyunları çok güzel oynatır. Kasa pc uyumlu. İkiside fiyat performans.
@Rub

Lütfen 3050 çöpüne para vermeyin. O paraya 6600/3060 bulunuyor.

Son seviye yüksek hikaye oyunlarını biraz kısmanız gerek sabit olarak oynayabilmeniz için, onun dışında cs, valorant tarzı bütün oyunları çok güzel oynatır. Kasa pc uyumlu. İkiside fiyat performans.
@Rub
Tamamdır hocam bir de kasa + monitörün (ikisinden birisinin) fiyatı önümüzdeki 3 ay artar mı?

En az 2-3k oynar. Sabit kalmaz diye düşünüyorum. Ama o vakitte de başka f/p yeni kasalar ve fırsatlar illahaki olacaktır.
Yani endişelenmenize gerek yok.
Tamamdır para gelince tekrardan konu açarım.

Hocam istesenizde o kasayı alamazsınız stok tükenmiş.

Kasa olarak bunu;

Monitör olarakta yine aynı siteden bunu;

Alın.

İkiside tamamen fiyat performanstır. Bu fiyata alınabilcek en iyisi kasa ve monitördür.

İkiside tam sizin bütçenizde 15.000TL ediyor.
Hocam kasa 20 olmuş. Bileşenler falan mı değişti?

Hocam yeni kasa buldum yorumlamayı size bırakıyorum;

Son düzenleme:
Tamamdır para gelince tekrardan konu açarım.

Hocam kasa 20 olmuş. Bileşenler falan mı değişti?

Hocam yeni kasa buldum yorumlamayı size bırakıyorum;
Hocam bilgisayar için RTX 3050 çok çok kötü bir kart. O kasa fiyatını hak etmiyor. Biraz bütçe arttırıp Rx6600 ekran kartlı kasalar almak çok daha mantıklı. Tabii onlardab zamlanmıştır büyük ihtimal. Sakın ha 3050 kasa aklınızdan bile geçmesin derim. Geçicekse en az 3060 olsun. Tamamen enayi avı.

Güncelleme: Hocam piyasayı inceledim dolar zamları iyice sarmış piyasayı. 15-16k altı düzgün Rx6600 sistem kalmamış. Ama fiyatına göre en beğendiğim kasa bu oldu.

Bu sistemde işlemciyi Ryzen 5 5600 olarak seçtikten sonra 14.061TL oluyor. (Almayı düşünüyorsanız böyle yapıcaksınız) En iyisi ve en f/p sistem bu oluyor. Üzgünüm ama o sizin attığınız kasa asla alınmaz.

Son düzenleme:
Hocam bilgisayar için RTX 3050 çok çok kötü bir kart. O kasa fiyatını hak etmiyor. Biraz bütçe arttırıp Rx6600 ekran kartlı kasalar almak çok daha mantıklı. Tabii onlardab zamlanmıştır büyük ihtimal. Sakın ha 3050 kasa aklınızdan bile geçmesin derim. Geçicekse en az 3060 olsun. Tamamen enayi avı.

Güncelleme: Hocam piyasayı inceledim dolar zamları iyice sarmış piyasayı. 15-16k altı düzgün Rx6600 sistem kalmamış. Ama fiyatına göre en beğendiğim kasa bu oldu.

Bu sistemde işlemciyi Ryzen 5 5600 olarak seçtikten sonra 14.061TL oluyor. (Almayı düşünüyorsanız böyle yapıcaksınız) En iyisi ve en f/p sistem bu oluyor. Üzgünüm ama o sizin attığınız kasa asla alınmaz.
Hocam en fazla 16.000 yapabilirim bütçeyi. Daha uygun birşeyler yok mu?

Hocam en fazla 16.000 yapabilirim bütçeyi. Daha uygun birşeyler yok mu?
Monitör dahil 16k mı? Çünkü attığım sistem yetiyor bütçenize.

Eğer monitör dahil değil ise dediğim kasayı alabilirsiniz ama monitör dahil ise 5 yıllık bir kart olmasına rağmen ve kampanya kasası olduğu için 2060 ekran kartlı sistemi önerebilirim. Normalde bu kasa dün çıktı ve stoklarla sınırlı. Kendin toplasan en az 15k'ya geliyor. Ama 12k olduğu için bunu almanızı öneriyorum;

(1 saat önce 12.000TL'di şimdi 12.300 olmuş)

Monitör olarakta:

Bunu öneriyorum.

Dediğim gibi. Monitör dahil değilse rx6600 sistemi işlemciyi ryzen 5 5600 yaparak 14.061 TL'ye alın derim.
Şayet ben monitörde alacağım derseniz yukarda ki kombinasyonu yapmanızı öneriyorum.

Performans sırası ise özet geçersem;
Rx6600 > RTX 2060 > RTX 3050 > GT1660Ti

Bu videoyu izleyerek daha rahat anlayabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Monitör dahil 16k mı? Çünkü attığım sistem yetiyor bütçenize.

Eğer monitör dahil değil ise dediğim kasayı alabilirsiniz ama monitör dahil ise 5 yıllık bir kart olmasına rağmen ve kampanya kasası olduğu için 2060 ekran kartlı sistemi önerebilirim. Normalde bu kasa dün çıktı ve stoklarla sınırlı. Kendin toplasan en az 15k'ya geliyor. Ama 12k olduğu için bunu almanızı öneriyorum;

(1 saat önce 12.000TL'di şimdi 12.300 olmuş)

Monitör olarakta:

Bunu öneriyorum.

Dediğim gibi. Monitör dahil değilse rx6600 sistemi işlemciyi ryzen 5 5600 yaparak 14.061 TL'ye alın derim.
Şayet ben monitörde alacağım derseniz yukarda ki kombinasyonu yapmanızı öneriyorum.

Performans sırası ise özet geçersem;
Rx6600 > RTX 2060 > RTX 3050 > GT1660Ti

Bu videoyu izleyerek daha rahat anlayabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır hocam çok saolun. 4-5 Aya kadar fiyatta ciddi bir değişme olur mu?

Geri
Yukarı