RTX 3050 tam performansta çalışmıyor

Tsubuyaku

Hectopat
Ekran kartım oyunlarda tam performansla çalışmadığı için FPS düşüyor. Serious Sam 4'te Ultra ayarları da açsam normal ayarları da açsam GPU kullanımı yüzde altmışta kalıyor ve 50 FPS alıyorum. Sistemim Ryzen 3 4100, RTX3050, 16 GB çift kanal RAM'den oluşuyor. Ekran kartı sürücüleri güncel. Bu sorunu son üç-beş gündür yaşıyorum, önceden böyle bir sorunum yoktu. Sizce neden bu sorunu yaşıyorum ve nasıl çözebilirim?

Ekran kartım oyunlarda tam performansla çalışmadığı için FPS düşüyor. Serious Sam 4'te Ultra ayarları da açsam normal ayarları da açsam GPU kullanımı yüzde altmışta kalıyor ve 50 FPS alıyorum. Sistemim Ryzen 3 4100, RTX3050, 16 GB çift kanal RAM'den oluşuyor. Ekran kartı sürücüleri güncel. Bu sorunu son üç-beş gündür yaşıyorum, önceden böyle bir sorunum yoktu. Sizce neden bu sorunu yaşıyorum ve nasıl çözebilirim?
Sürücülerin güncel mi?

DDU yardımıyla güvenli modda sürücüleri sil ve tekrar güncel sürücüleri nvdia sitesinden indirip kur. Sana yardımcı olabilcek makale:

Bence bir virüs taraması yapın. Önceden olmaması ve 3-5 gün önce olması normal gelmedi.

Virüs bulunduğunu düşünmüyorum ve Windows Defender ile tarama yaptığım zaman virüs bulunmuyor.Önerdiğiniz bir Anti Virüs programı varsa yükleyip onunla yapayım.
Kaspersky ve malwarebytes ile tarama yapabilirsiniz. Format atabilirsiniz istiyorsanız. Ben eski laptobumdaki sorunu böyle çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı