RTX 3050 tam performansta çalışmıyor

Ekran kartım oyunlarda tam performansla çalışmadığı için FPS düşüyor. Serious Sam 4'te Ultra ayarları da açsam normal ayarları da açsam GPU kullanımı yüzde altmışta kalıyor ve 50 FPS alıyorum. Sistemim Ryzen 3 4100, RTX3050, 16 GB çift kanal RAM'den oluşuyor. Ekran kartı sürücüleri güncel. Bu sorunu son üç-beş gündür yaşıyorum, önceden böyle bir sorunum yoktu. Sizce neden bu sorunu yaşıyorum ve nasıl çözebilirim?
Darboğaz var sistemde yüksek ihtimal.

Bu sorun başka oyunlarda oluyor mu? Olmuyorsa Oyunu silip geri yükleyin.
Başka oyunlarda denedim.GTA 5'te yüzde 70 bir kullanımla 60-70 fps arası çalıştırıyor.Minecraft Seus PTGI Shader ile yüzde 99'a ulaşıyor.Bu değerler normal mi?Bir de ekleyeyim monitörüm o kadar desteklediğinden 1366x768 çözünürlükte oynuyorum.Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Başka oyunlarda denedim.GTA 5'te yüzde 70 bir kullanımla 60-70 fps arası çalıştırıyor.Minecraft Seus PTGI Shader ile yüzde 99'a ulaşıyor.Bu değerler normal mi?Bir de ekleyeyim monitörüm o kadar desteklediğinden 1366x768 çözünürlükte oynuyorum.Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Daha önce dediğim gibi darboğaz oluyor ayarları en yükseğe çekerek ve işlemciyi en yüksek performans modunda çalıştırarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Başka oyunlarda denedim. GTA 5'te yüzde 70 bir kullanımla 60-70 FPS arası çalıştırıyor. Minecraft seus ptgı shader ile yüzde 99'a ulaşıyor. Bu değerler normal mi? Bir de ekleyeyim monitörüm o kadar desteklediğinden 1366x768 çözünürlükte oynuyorum. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Evet 768p ile alakalı. 1080p bir monitöre geçmeni tavsiye ederim. İşlemcin darboğaz yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı