RTX 3050 Ti düşük GPU kullanımı

Sıcaklıklar nasıl?

Ekran kartı Max 75 dereceye çıkıyor.

Grafik ayarlarından uygulamaları yüksek performans olarak işaretleyebilirsiniz.

Yüksek performans olarak seçili zaten.

İşletim sistemi sıkıntılı hocam. Windows 10 çözüm olur mu bilmiyorum fakat 11'den daha iyi.

Çözüm bulamazsam son çare Windows 10'a dönmek olacak gibi duruyor.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Monster destek ile iletişime geçtim ve Control Center uygulamasında güç modunu güç tasarrufu moduna aldığımda düzeleceğini söyledirler en başta tuhaf geldi ama denediğimde sorun çözüldü.
Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler 🤞

Arkadaşlar sorun çözüldü. Monster destek ile iletişime geçtim ve Control Center uygulamasında güç modunu güç tasarrufu moduna aldığımda düzeleceğini söyledirler en başta tuhaf geldi ama denediğimde sorun çözüldü.
Mantıksız fakat çözülmesi iyi olmuş.

Bu sorununu nasıl çözdüler acaba, FPS konusunda değişen ne noldu Güç tasarruf moduna geçince ?

Bu sorununu nasıl çözdüler acaba, FPS konusunda değişen ne ne oldu Güç tasarruf moduna geçince?

Açıkçası bende bilmiyorum performans modunda kullanırken NVIDIA ekran kartını kullanımı aniden 100% olup düşüyordu bunun yüzüden sürekli FPS düşmesi yaşıyordum ama güç tasarruf moduna geçince sabit 75% - 80% civarında sabit kullanmaya başladı çok saçma ama çözüldü

İyi de bu sadece frekansları düşürüp sıcaklığın azalmasını sağlar, üstelik performans da düşürür.
Ekran kartı Max 75 dereceye çıkıyor.
Güç tasarrufundan çıkarın ve işlemci sıcaklığına da bakın. Bir de ThrottleStop indirip oyun oynarken arkada açık bırakın, bir süre oynadıktan sonra ThrottleStop ana ekranı ve Limits sekmesini atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı