RTX 3050 Ti eski oyunlarda yatay çizgi

skibidip

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
İ7 12700H
Bazı eski oyunlarda bu tür çizgiler çıkıyor. V-Sync açmayı denedim fakat düzelmedi. Outlast, Sims 4 ve GTA San Andreas gibi oyunlarda çıkıyor. Oyunu tam ekrandan pencereli ekrana alınca düzeliyor. Sürücüler günceldir. Ürün laptop'tur.
Bu örnektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
VirtualBox ile mi kurdunuz ve bir de DirectX ile ilgili olabilir mi?

DirectX denemedim ama sen yine de dene olmazsa 2. işletim sistemi Windows 7 yap ben Windows 7'yi VirtualBox'tan kurmadım elimde eski bilgisayarımdan kalma HDD vardı ona Windows 7 kurmuştum. Belki de oynayacağınız oyunlarda Windows 11 gibi çözümleri vardır siz yine de bakın derim.

DirectX denemedim ama sen yine de dene olmazsa 2. işletim sistemi Windows 7 yap ben Windows 7'yi VirtualBox'tan kurmadım elimde eski bilgisayarımdan kalma HDD vardı ona Windows 7 kurmuştum. Belki de oynayacağınız oyunlarda Windows 11 gibi çözümleri vardır siz yine de bakın der.

Ben ne olur ne olmaz VirtualBox'tan deneyeceğim. Düzelirse yazarım. Sorun DirectX'ten değilmiş sanırsam.

Tamam hocam karar size kalmış.

Hocam sanırsam sürücülerden kaynaklanıyor. Çünkü bugün NVIDIA'nın yeni çıkan sürücüsünü indirdim ve bu sorunu görmediğim CS:GO'da da bu hatayı gördüm olmazsa eski sürücülere bakacağım.

Fakat DDU ile sürücüleri silince bu sefer sorun çözülüyor ancak oyunlar az FPS vermeye başlıyor. Anlayacağınız yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal.

Son düzenleme:
Hocam sanırsam sürücülerden kaynaklanıyor. Çünkü bugün NVIDIA'nın yeni çıkan sürücüsünü indirdim ve bu sorunu görmediğim CS:GO'da da bu hatayı gördüm olmazsa eski sürücülere bakacağım.

Fakat DDU ile sürücüleri silince bu sefer sorun çözülüyor ancak oyunlar az FPS vermeye başlıyor. Anlayacağınız yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal.

Eski sürücülerden indirmeyi deneyin ekran kartınızın bir zararı yoksa tabii.

Eski sürücülerden indirmeyi deneyin ekran kartınızın bir zararı yoksa tabii.

Ekran kartımın hasarı olacağını pek sanmıyorum çünkü laptopu yeni aldım. NVIDIA'nın sitesinden bulabildiğim en eski sürücüyü indirdim ve hatalar azaldı, sanırsam eski oyunları oynamayı bırakacağım.

Ekran kartımın hasarı olacağını pek sanmıyorum çünkü laptopu yeni aldım. NVIDIA'nın sitesinden bulabildiğim en eski sürücüyü indirdim ve hatalar azaldı, sanırsam eski oyunları oynamayı bırakacağım.

Ben GTX 1660S kullanıyorum ama bazı eski oyunlarda açmıyor Windows 7 kurmuştum 2. işletim sistemi olarak.

Geri
Yukarı