RTX 3050 Ti Kullanımı Oyunlarda %99 Olmuyor

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
GPU kullanımı bazı oyunlarda sabit %99 iken bazı oyunlarda %50-70 arası değişiyor ve 80W güç çekmesi gerekirken daha az çekiyor. (Hatta dB açıkken 95W'a çıkması lazım.) Shader yüklü Minecraft'ten bir ekran görüntüsünü örnek olarak attım. Görselde GPU2 yazan birim 51W güç ile %52 kullanıma sahip. Dolayısıyla FPS de 80'de kalmış. Bu durumu nasıl çözebilirim? RAM'ım tek kanal, bununla alakalı olabilir mi?

Not: Ekran kartı 3050 Ti, işlemci 5800H, RAM 3200MHz 16 GB tek kanal.

Dosya Ekleri

• performans.png
    performans.png
    166,5 KB · Görüntüleme: 82
GPU kullanımı bazı oyunlarda sabit %99 iken bazı oyunlarda %50-70 arası değişiyor ve 80W güç çekmesi gerekirken daha az çekiyor. (Hatta dB açıkken 95W'a çıkması lazım.) Shader yüklü Minecraft'ten bir ekran görüntüsünü örnek olarak attım. Görselde GPU2 yazan birim 51W güç ile %52 kullanıma sahip. Dolayısıyla FPS de 80'de kalmış. Bu durumu nasıl çözebilirim? RAM'ım tek kanal, bununla alakalı olabilir mi?

Not: Ekran kartı 3050 Ti, işlemci 5800H, RAM 3200MHz 16 GB tek kanal.
Sorun aynı mı inanın bilmiyorum. Fakat aynı sorun (özellikle laptoplarda oluyor) benim başıma geldi. Şu şekilde bir rehber hazırladım. Göz atın derim.

Hocam shader Lite veya Normal mi?
Lite fakat farklı shaderlar ve farklı oyunlarda da durum aynı.
FPS limitli değil, değil mi?
V-snyc kapalı ama 150fps limiti var, limiti kaldırınca da durum aynı.
Sorun aynı mı inanın bilmiyorum. Fakat aynı sorun (özellikle laptoplarda oluyor) benim başıma geldi. Şu şekilde bir rehber hazırladım. Göz atın derim.
Pc performans modunda, işlemcinin darboğaz yapma ihtimali yok, sıcaklıklar normal, sürücüler güncel. Temiz kurulumla driver yüklemek kaldı sadece onu da boş bir vaktimde deneyebilirim.

Lite fakat farklı shaderlar ve farklı oyunlarda da durum aynı.

V-snyc kapalı ama 150fps limiti var, limiti kaldırınca da durum aynı.

Pc performans modunda, işlemcinin darboğaz yapma ihtimali yok, sıcaklıklar normal, sürücüler güncel. Temiz kurulumla driver yüklemek kaldı sadece onu da boş bir vaktimde deneyebilirim.
Hocam Lite shader olmaz ona. GTX 1650 ile orta ağırlıktaki mod-packte x256 texturepack açtım ve shaderım extreme. Extreme deneyin. 3050 Ti'a Lite shader yakışmaz.(Shaderım high shaderda olabilir.) Ayrıca Shader ayarları ne durumda?

Hocam Lite shader olmaz ona. GTX 1650 ile orta ağırlıktaki mod-packte x256 texturepack açtım ve shaderım extreme. Extreme deneyin. 3050 Ti'a Lite shader yakışmaz.(Shaderım high shaderda olabilir.) Ayrıca Shader ayarları ne durumda?
Lite yükleme sebebim genelde modlu oynamam. Şu an da 70 mod yüklü. Hem 144+fps alıyım demiştim. Dediğinizi yaptım, extreme sahder yükleyip modsuz mc açtım ve ekran kartı kullanımı %99 oldu, genel olarak %90'larda fakat hala arada 70-80'lere düşüyüor. Modlu olarak açınca da yine %99'u görmüyor. Shader ayarları:

Dosya Ekleri

• cats.jpg
    cats.jpg
    126,3 KB · Görüntüleme: 31
Lite yükleme sebebim genelde modlu oynamam. Şu an da 70 mod yüklü. Hem 144+fps alıyım demiştim. Dediğinizi yaptım, extreme sahder yükleyip modsuz mc açtım ve ekran kartı kullanımı %99 oldu fakat hala arada %70'lere düşüyüor. Modlu olarak açınca da yine %99'u görmüyor.
Hocam bulabilirseniz mod-packinize grafik modu ekleyebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı