RTX 3050 Ti laptopta Assassin's Creed Mirage FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

Lonis

Hectopat
RAM
16 GB 3200 MHZ
Ekran kartı
RTX 3050 Tİ 85W
Anakart
Lenovo İdeapad Gaming 3İ
İşlemci
İ5 12500H
Arkadaşlar merhaba.
AC Mirage oynuyorum ve inanılmaz bir FPS düşmesi sorunu var, bazen 5 10 sn FPS düşmesi girmiyor bazense saniye başı FPS düşmesi giriyor, oyunun her anı FPS dropla geçiyor.
Arkadaşlar bir şey bariz şekilde sorunlu, grafikleri yükseğe de alsam düşüğe de alsam aynı FPS'i alıyorum mesela, DLSS kalite veya dengeliye alırsam FPS çok da fark etmiyor,
Tam ekran pencereli sınırsız vs bir ton oyun ayarı denedim ama değişen bir şey yok.
FPS düşmesi girdiği saniye GPU kullanımı 100'de ise 60'a 60'ta ise 0'a düşüyor mesela, CPU da oynama yok.
Ve de ben DLSS FSR vs ile oynarsam GPU kullanımı 60 70'de kalıyor, ancak hepsini kapatıp üstüne çözünürlüğü 120 ve üzerine çıkarırsam GPU kullanımı 100 oluyor, ayrıntılar bunlar.
Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı? Büyük hevesle indirdim ama droptan oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorunları yaşıyorum 4060 ile çözümü yazılımsal sanırım.
Yazılımsal değil. AC serisi Odyssey den beri çok aşırı işlemci kullanıyor. Laptopların kaldırabileceği bir şey değil bu. Sıvı soğutmalı devasa hava akışlı kasamda bile 85 dereceyi gördürüyordu eğer fps sınırlamazsam. Cinbench'te bile 82 görüyor.

Yazılımsal değil. AC serisi Odyssey den beri çok aşırı işlemci kullanıyor. Laptopların kaldırabileceği bir şey değil bu. Sıvı soğutmalı devasa hava akışlı kasamda bile 85 dereceyi gördürüyordu eğer fps sınırlamazsam. Cinbench'te bile 82 görüyor.
Hocam alakası yok ben ac odyysey ve originsi çok rahat oynuyorum bu bilgisayarda,yüksek grafiklerde rahatça oynuyorum,sıcaklık da 70 dereceyi geçmiyor,işlemcim çok iyi hiçbir alakası yok,Mesele tamamen yazılımsal,yazılımsal anlamda çözmeme yardım edecek biri çıkar mı diye yazdım buraya.

Yani o zaman laptoptan oynayamıyoruz
alakası yok hocam çok da rahat oynuyoruz,sadece miragedeki sorunun çözülmesini beklememiz lazım.Veya bir çözümü varsa uygulamamız.

alakası yok hocam çok da rahat oynuyoruz,sadece miragedeki sorunun çözülmesini beklememiz lazım.Veya bir çözümü varsa uygulamamız.
Çok çok üst düzey laptop olmadıkça masaüstü tadınj vermez. Laptop oyun için yapılmış bir şey değil en başta zaten.

Ben Mirage'i sorunsuz oynuyorum. Neden ben drop yemiyorum?

Küçücük yere pek çok parça sıkıştır sonra Watt değerlerini düşür vs vs.

Ha oynanmaz demiyorum oynanır oynanmasına ama güncel ve iyi bir laptop lazım.

Hocam.
Yanlış anladın sen bu kısmı bence :)
O iş o şekilde çalışmıyor, sen masaüstündeki GTX 1080 Ti'yı laptopta 1080 Ti yaparsan aynı ekran kartı olmaz evet, küçülür wat değeri düşer doğru.
Lakin benim laptopum oyun için yapılmış bir oyun bilgisayarı ve sıcaklıklarım 70 üzerine çıkmıyor ki çoğu masaüstü bilgisayardan bile daha iyi bir değer. Ben de masaüstü severim mesele o değil burada.
Bu bilgisayarın özellikleri Assassin's Creed Mirage için fazla bile. Sistem gereksinimlerinde RX 570 isteyen bir oyundan bahsediyoruz elimizdeki kart RTX 3050 Ti.
Ben Mirage'den çok daha yüksek sistem isteyen oyunları oynuyorum bu bilgisayarda.
Mirage de şu anda ekran kartı %60 kullanırken yüksek grafiklerde 60 FPS alıyorum. Ki CPU %30 çalışıyor bu oyunda😂
Sistem yetmemesi diye bir FPS düşmesi yeme sebebi yok, CPU darboğaz yapmıyorsa veya oyun HDD üzerine kurulu değilse, ki bende ikisi de yok oyun SSD üzerine kurulu ve CPU %30 çalışıyor sadece.
Buradaki problem Mirage'nin optimizasyon problemi. Yardımcı olabilecek varsa olsun.

Çok çok üst düzey laptop olmadıkça masaüstü tadınj vermez. Laptop oyun için yapılmış bir şey değil en başta zaten.

Ben Mirage'i sorunsuz oynuyorum. Neden ben drop yemiyorum?

Küçücük yere pek çok parça sıkıştır sonra Watt değerlerini düşür vs vs.

Ha oynanmaz demiyorum oynanır oynanmasına ama güncel ve iyi bir laptop lazım.
işte optimizasyon problemi dediğin şey budur zaten,Mount and blade bannerlord ilk çıktığında ben eski gtx 1050 li laptopum ile rahat oynarken milletin rtx 2060 lı kasaları kasıyordu oyunda.

Geri
Yukarı