Çözüldü RTX 3050 Ti - R5 6600H sistemde Valorant düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Hocam aynı laptop arkadaşımda var ben önermişim, aynı sorun onda yok, ancak kurulumu yaparken çeşitli performans ayarları yapmışım ben cihaza, Lenovo'nun kontrol yazılımını kurmadım arkadaşım kurcalar ayarları bozar diye, gelişmiş güç yönetimi kısmında pil tasarrufu ile ilgili ayarlar var onları performansı yükselmesi açısından kapatın, ekrana görüntüyü AMD onboard GPU veriyor, AMD'nin yazılımından gerekli performans ayarlarını yapın, bir de NVIDIA'nın battery Boost ayarını kapatın. Cihazıda mümkün oldukça prize takılı kullanın, ekran görüntülerinden gördüğüm kadarı ile cihaz düşük wattlarda çalışıyor, bir ihtimal pilde oyuna giriyor olabilirsiniz diye düşündüm. Bu konuda da bilgi verirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışalım.
Oyunu prize takılı oynuyorum her zaman hocam. Dediklerinize bir bakacağım.

Discord'da donanım hızlandırmalarını kapatmayı denediniz mi?
Kapattım ayarları düzenledim birazdan oyuna girip bakacağım.

Güncelliyorum herhangi bir değişme olmamış 1 tur tam gaz girdim FPS 120 140 civarındaydı yeterliydi fakat takımlı ölüm maçı girdiğimde aniden 70 80 civarına düştü.

Son düzenleme:
Oyunu prize takılı oynuyorum her zaman hocam. Dediklerinize bir bakacağım.

Kapattım ayarları düzenledim birazdan oyuna girip bakacağım.

Güncelliyorum herhangi bir değişme olmamış 1 tur tam gaz girdim FPS 120 140 civarındaydı yeterliydi fakat takımlı ölüm maçı girdiğimde aniden 70 80 civarına düştü.

Bilemiyorum abimde 4600H GTX1650 Lenovo'da kasma vs. yoktu hiç.

Bilemiyorum abimde 4600H GTX1650 Lenovo'da kasma vs. yoktu hiç.
Bugün orta ayarlarda V-Sync açıp girdim sabit 120 aldım kafamı iyice karıştırdı sorun yazılımsal mı donanımsal mı asla fark edemiyorum. İşlemci kullanımı %40 %55 arasında gidip geldi ve sıcaklık ortalama 70 75 arasındaydı.

Bugün orta ayarlarda V-Sync açıp girdim sabit 120 aldım kafamı iyice karıştırdı sorun yazılımsal mı donanımsal mı asla fark edemiyorum. İşlemci kullanımı %40 %55 arasında gidip geldi ve sıcaklık ortalama 70 75 arasındaydı.

Yazılımsal bence format atmayı deneyin belki sürücülerde sıkıntı vardır.

Bende aynı sorunu yaşadın. RTX 3050 i5 13500H'li laptop aldım 2 ay önce CS:GO'da aldığım FPS 100-160 arasıydı. İade istedim 1 ay sürdü kabul etmediler. Sonra THH'ye şikayet ettim sonuç bekliyorum 1 aydır.

Normalde kastığı zamanlarda işlemci kaç derecelerde geziyordu dikkat ettiniz mi hiç ısınıp hızını düşürüyor olabilir.

Kastığı zaman hatırladığım kadarıyla 80 ve üstüne çıkıyordu sıcaklık, ama laptoplarda bu kadarı normal kabul ediliyordu.

Laptoplarda normali 90-100 arası hele de yazın bence işlemciniz tam gücünde çalışmıyor.

Evet hocam buna eminim çünkü ayarlarla ne kadar oynarsam oynayayım %60 %65 üstüne çıkmıyor.

Hocam Lenovo Vantage'den performans kipi seçili mi? Oradaki yapay zeka altyapısını etkinse devre dışı yapabilirsiniz veya overclock yapabilirsiniz işlemcin gerçekten düşük çalışıyor.

Güç planında işlemci %100 mü?

Geri
Yukarı