RTX 3050 Ti sistem donuyor

Daha fazla  
RAM
16 16 olmak üzere 32 gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB
Ekran kartı
Rtx 3050 Ti
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz 2
Bilgisayarda oyunlarda 300 400 FPS'ler görürken YouTube olsun Instagram olsun çok kasıyor. Sebebi belki de o uygulamlarda NVIDIA ekran kartı değil de işlemcinin ekran kartını kullandığı için olabilir. Eğer öyleyse nasıl NVIDIA ekran kartını kullanacağım bu tür uygulamalarda. Cidden çok can sıkıcı takır takır oyun oynadığım PC'de YouTube'da 1 videoda açmak 30-45 saniye alıyor toparlanmasıyla 1 videoyu açmam 1 dakikayı geçiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows 11 kullanıyorum.

NVIDIA Denetim Masası'ndan otomatik ya da varsıyalan hangisiyse onu seçip NVIDIA GPU kullan diyorsun ancak notebook kullanıyorsan bu ekstra güç tüketimine ve hızlı şarj bitmesine sebep olabilir.

Hocam bunun sebebi sistem olmayabilir. Tam olarak nasıl bir kasmadan bahsediyorsunuz? Mesela ben de Chrome'dan YouTube açınca kasıyordu sebebi AdBlock imiş meğerse. YouTube'da AdBlock'u durdurdum ve sorunum çözüldü.

NVIDIA Denetim Masası'ndan otomatik ya da varsıyalan hangisiyse onu seçip NVIDIA GPU kullan diyorsun ancak notebook kullanıyorsan bu ekstra güç tüketimine ve hızlı şarj bitmesine sebep olabilir.
NVIDIA denetim masasının tam olarak neresinden yapıcaz deniycem şarj sorun değil oyuncu bilgisayarı ztn sürekli şarzda

Hocam bunun sebebi sistem olmayabilir. Tam olarak nasıl bir kasmadan bahsediyorsunuz? Mesela ben de Chrome'dan YouTube açınca kasıyordu sebebi AdBlock imiş meğerse. YouTube'da AdBlock'u durdurdum ve sorunum çözüldü.
Örneğin bi videoya tıklıyosun ilk bi kere ekran donuyor sonra video geliyor ama simsiyah sadece ses var sonra o siyah kısımlar laglanarak yükleniyor. Diyelim videoyu durdurmak veya tam ekrana almak istiyorsun basıyosun 10 15 saniye sonra duruyor veya tam ekrana alıyor çok sinir bozucu bişey

Yeni konular

Geri
Yukarı