RTX 3050 Ti sistem düşük FPS veriyor

Herkese merhaba, dün akşam Vatan Bilgisayar'dan ASUS ROG STRIX G15 aldım. Özellikleri aşağıda yazdığım gibidir:
  • RTX 3050 Ti (95 W)
  • Ryzen 7 4800H.
  • 16 GB RAM.
  • Windows 11 Home.
Fakat bu arkadaşın incelemelerine baktığımda tıpatıp aynısı aynı özelliklerde slotuna kadar her şey aynı olan bilgisayar benim bilgisayarımdan 2 kat daha fazla FPS alıyor, 2 kat FPS almasını geçtim ben 60 FPS'yi göremiyorum bile bazı oyunlarda. Bunun nedenini yazılımcı olan dayıma sordum Windows 10 Pro'ya geçiş yap düzelir yanıtını aldım. Aranızda böyle bir sorun yaşayıp Windows 10'a geçince düzelen veya gerçekten bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar varsa yazabilirse çok sevinirim.
Saygılar.
Hocam hangi oyunlarda 60fps göremiyorsunuz mesela?

Grafik ayarları Ultra'da mı? Ultra'da ise high ayarlara düşürün ve GeForce Experience'tan ekran kartını güncelleyin. Belki ekran yenileme hızın 60Hz olabilir onu 144Hz yapın.

Şöyle diyeyim; Ultra'da da aynı FPS Low'da da.
144 hz sabitledim

Arkadaşlar şimdi Windows 10 Pro'ya geçiş yapacağım sonuçları yazarım buraya.

Son düzenleme:
Şöyle diyeyim; Ultra'da da aynı FPS Low'da da.
144 Hz sabitledim.

Arkadaşlar şimdi Windows 10 Pro'ya geçiş yapacağım sonuçları yazarım buraya.

Windows 10 Pro yükleyemedim Windows orijinal olduğu için ama Home versiyonunda herhangi bir şey değişmedi.
Arkadaşlar araştırmalarım doğrultusunda RAM'in tek kanal olmasından kaynaklı bir problem olduğunu anladım çünkü ekran kartı ve işlemci testi yaptığımda değerlerim ekteki gibi.
ekran kartı.png
unknown.png

RAM eklediğimde yeniden buraya yazacağım sonuçları.

Windows 10 Pro yükleyemedim Windows orijinal olduğu için ama Home versiyonunda herhangi bir şey değişmedi.
Arkadaşlar araştırmalarım doğrultusunda RAM'in tek kanal olmasından kaynaklı bir problem olduğunu anladım çünkü ekran kartı ve işlemci testi yaptığımda değerlerim ekteki gibi.
ekran kartı.png
unknown.png

RAM eklediğimde yeniden buraya yazacağım sonuçları.
Ram ödünç alıp denedim ama öyle 1200 tl verecek kadar bir fark olmadı sanki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı