RTX 3050 Ti Star Wars Jedi: Survivor kaldırır mı?

Kaynayankazan

Hectopat
En düşük 8 GB VRAM 1070 ekran kartı istiyor. 8 GB VRAM kafamı karıştırdı. Sizce 4 GB VRAM olan bir kart minimum 8 GB VRAM isteyen bir oyunu kaldırır mı? VRAM'in her şey olmadığını biliyorum ama son zamanlarda VRAM giderek daha da önemli olmaya başladı o yüzden sormak istedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-11_125909.jpg
    Screenshot_2022-12-11_125909.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 111
En düşük 8 GB VRAM 1070 ekran kartı istiyor. 8 GB VRAM kafamı karıştırdı. Sizce 4 GB VRAM olan bir kart minimum 8 GB VRAM isteyen bir oyunu kaldırır mı? VRAM'in her şey olmadığını biliyorum ama son zamanlarda VRAM giderek daha da önemli olmaya başladı o yüzden sormak istedim.

Sistem gereksinimlerine göre iyi yapılmışsa optimizasyon orta ayarlarda rahat oynatır.

Medium-High arası oynatır bunlar o kadar da gerçekçi gereksinimler değil. 6700 XT ile 2070 arasında baya fark var mesela ama yan yana yazmışlar, 1070 ile RX 580 arasında da fark var.
Oyunun çıkmasına daha 2 ay var. Belki değişebilir bu gereksinimler. En kötü orta ayarda oynatabilirse sevinirim. Hogswarts Legacy'nin sistem gereksinimleride açıklanmış pek yüksek değil gibi bakalım Forspoken'nin sistem gereksinimleri ne olacak.

Medium-high arası oynatır bunlar o kadar da gerçekçi gereksinimler değil. 6700 XT ile 2070 arasında bayağı fark var mesela ama yan yana yazmışlar, 1070 ile RX 580 arasında da fark var.

Hocam belki
RX 580 = Low
GTX 1070 = Medium.
RTX 2070 = High.
RX 6700 XT = Ultra.
gibi bir mantık yapmış olabilirler.

Hocam belki RX 580 = Low
GTX 1070 = Medium.
RTX 2070 = High.
RX 6700 XT = Ultra.
gibi bir mantık yapmış olabilirler.
Hocam en temizi oyunun çıkışını bekleyip görmek olacaktır. Sistem gereksinimleri her zaman gerçeği yansıtmadığı gibi hangi kriterler baz alınarak yazıldığı da belirtilmediği için yorum yapmak yine zor.

Hocam en temizi oyunun çıkışını bekleyip görmek olacaktır. Sistem gereksinimleri her zaman gerçeği yansıtmadığı gibi hangi kriterler baz alınarak yazıldığı da belirtilmediği için yorum yapmak yine zor.

Evet. The Callisto Protocol'un performans faciasından sonra sistem gereksinimlerine güvenmemek lazım.

Mesela minimum 4 core 8 thread işlemci demişler ve 4c8t olan Ryzen 1400 ile i7 7700 koymuşlar. i7 7700 neredeyse Ryzen 3600 gibi performans veriyor :d Birbirinden çok alakasız şeyleri yanyana yazmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı