RTX 3050 Ti Valorant'ta 50 FPS veriyor

Şarj aletini takmadan mı oynuyorsunuz?
Takılı oynuyorum hocam.

Hocam Power ya da Termal Thorttling oluyor olabilir. Oyun içerisinde değerlerinizi atmalısnız.
Hocam yarın afterburner ile değerleri alır atarım. Teşekkür ederim yanıtınız için.

İşlemciden oynatıyordur muhtemelen, oyun içinden veya Nvdia denetim masası üzerinden ekran kartını seçin.
Hocam yarın onu da deneyip gönderirim. Fakat yanılmıyorsam denediğim ayarlarda o da vardı.

Forumda Laptop ile 600 FPS alan arkadaşımız var. Hayırlı uğurlu olsun. Konunun içine etmiş.

Konuya gelirsek, driverları kontrol ettiniz mi? FPS sınırı falan koydunuz mu? Sıcaklıklar ne durumda?
Hocam driverlar güncel durumda. Oyun içi fps sınırları kapalı ve rakamlar için de azami seçenekleriyle de hep yüksek yaptım. Kaliteli bir laptop sogutucuya da sahibim cihaz hiç ısınmıyor oyundayken diyebilirim.

Hocam Power ya da Termal Thorttling oluyor olabilir. Oyun içerisinde değerlerinizi atmalısnız.

resim_2022-10-11_131245582.png

Merhaba hocam değerler bu şekildedir. Bütün ayarlar en düşüktedir. Pil tasarrufunu yüksek performans yaptım. Control center üzerinden de yüksek performans olarak ayarladım. Nvidia denetim masasından physx işlemcisini de 3050ti gpu olarak işaretledim. 3d ayarlarından da oyuna 3050ti konfigre ettim. Görev yöneticisinden 0 cpu kaldırıp öncelik olarak yüksek olan seçeneği işaretledim. Acaba bütün bu sorun 16gb ram'in tek slotta olmasından mı kaynaklanıyor? Fakat yine de bu kadar düşük olmaması gerekiyor haksız mıyım?

Forumda Laptop ile 600 FPS alan arkadaşımız var. Hayırlı uğurlu olsun. Konunun içine etmiş.

Konuya gelirsek, driverları kontrol ettiniz mi? FPS sınırı falan koydunuz mu? Sıcaklıklar ne durumda?
2.jpg
Merhaba hocam değerler bu şekildedir. Bütün ayarlar en düşüktedir. Pil tasarrufunu yüksek performans yaptım. Control center üzerinden de yüksek performans olarak ayarladım. Nvidia denetim masasından physx işlemcisini de 3050ti gpu olarak işaretledim. 3d ayarlarından da oyuna 3050ti konfigre ettim. Görev yöneticisinden 0 cpu kaldırıp öncelik olarak yüksek olan seçeneği işaretledim. Acaba bütün bu sorun 16gb ram'in tek slotta olmasından mı kaynaklanıyor? Fakat yine de bu kadar düşük olmaması gerekiyor haksız mıyım?

Son düzenleme:
Haklısınız. Oyun içi değerlerinden kastım. Oyun içinde işlemci ve GPU nunuzun mhz sıcaklık ve yüzdelik kullanım oranlarıydı bu arada. Her hangi bir anormal veri var mı bu sayede kontrol edebilir forum üyeleri. Yani siz oyundayken bileşenlerinizin nasıl tepki verdiğini görmek bize fayda sağlar.

Geri
Yukarı