RTX 3050 ve i3 12100F 6 yıl yeterli olur mu?

Peki ya RX 6600 XFX ve i3 12100F 6 yıl götürür mü?
Ben böyle soruları pek makul göremiyorum. Sonuçta optimizasyon gibi bir gerçek var ki firmalar bu konuya gerekli önemi vermezlerse sistem ne olursa olsun gücü kurtarmayabilir.

Peki ya RX 6600 XFX ve i3 12100F 6 yıl götürür mü?

Neye göre 6 yıl diye soruyorsunuz? Bu şekilde düşünmemek gerek. 6 yıla şartlar çok değişir yani mesela (tamamen örnek veriyorum) işte şimdi bilgisayar alacağım ama 6 yıl alamayacağım bir daha, götürür mü diye soruyorsanız 6 yıla emin olun yine yeni bir bilgisayar alırsınız zaten. Yani kısaca 6 yıla çok şey değişir, 6 yıl sebebinizi bir söyleyin eğer sakıncası yoksa.

Neye göre 6 yıl diye soruyorsunuz? Bu şekilde düşünmemek gerek. 6 yıla şartlar çok değişir yani mesela (tamamen örnek veriyorum) işte şimdi bilgisayar alacağım ama 6 yıl alamayacağım bir daha, götürür mü diye soruyorsanız 6 yıla emin olun yine yeni bir bilgisayar alırsınız zaten. Yani kısaca 6 yıla çok şey değişir, 6 yıl sebebinizi bir söyleyin eğer sakıncası yoksa.

6 yıl boyunca bilgisayar almıycağım sadece belki bilgisayara güncellemeler yaparım.

6 yıl boyunca bilgisayar almıycağım sadece belki bilgisayara güncellemeler yaparım.

İşte böyle düşünmek bence hata, 6 yıla çok şey değişir bilgisayar alma ihtimaliniz olabilir, ne bileyim piyango çıkabilir bir yerden para gelir vs. Yani değişiklik olabilir. Ben mesela yeni masaüstü bilgisayar toplamıştım yeni bilgisayar almam bu artık uzun süre idare eder dedim daha 1 sene olmadan laptop aldım hiç hesapta yoktu. Kısaca böyle düşünmenize gerek yok.

Az ile yetinmesini bilirsen 6 yıl götürür. Seneye 1080p düşük ayarlarda oynaman gerekebilir. Sonraki yıllarda 30 FPS oynaman gerekebilir. Daha sonraları 720p düşük ayarda 30 FPS oynarsın.

İşte böyle düşünmek bence hata, 6 yıla çok şey değişir bilgisayar alma ihtimaliniz olabilir, ne bileyim piyango çıkabilir bir yerden para gelir vs. yani değişiklik olabilir. Ben mesela yeni masaüstü bilgisayar toplamıştım yeni bilgisayar almam bu artık uzun süre idare eder dedim daha 1 sene olmadan laptop aldım hiç hesapta yoktu. Kısaca böyle düşünmenize gerek yok.

Hocam benimki kesin. Bu bilgisayarı ben almıyorum ya da 6 yıl boyunca bilgisayar almamak isteyen ben değilim zaten. Bu bilgisayarı ailem alıyor ve 6 yıl boyunca almöycaklar ayrıca artık lütfen lafı uzatmayın.

Az ile yetinmesini bilirsen 6 yıl götürür. Seneye 1080p düşük ayarlarda oynaman gerekebilir. Sonraki yıllarda 30 FPS oynaman gerekebilir. Daha sonraları 720p düşük ayarda 30 FPS oynarsın.

Peki RX 6600? Onada yorum yapar mızınız.

RX 6600 XT, i3 12100F ve 2x8 16 GB 3200 MHz CL16 RAM'li bir bilgisayar beni 1080p 6 yıl götürür mü?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı