RTX 3060 12 GB alınır mı?

Bütçe
12.000 tl
İlk olarak sana işlemci takviyesi gerekiyor. O işlemci aşırı yetersiz.

12-13K arası güzel bir yükseltme hazırladım:

CPU:

Soğutucu:

PSU:

GPU:

Şey psu belirtmemişim kusura bakmayın 500w psum var markasını hatırlamıyorum

AMD'ye güvenm biraz azaldı ne yalan söyleyeyim RX 6500 XT'den sonra o yüzden biraz şüpheliyim.

Şey 8 GB sorun yaşatır mı ve sağ olun güzel duruyor bir de AMD almaya değer mi?

Sorun çıkartmaz. Bu yükseltme gayet güzel.

VRAM sıkıntı yaratmaz. 8 GB VRAM 2K ve üstü için yetersiz fakat 1080p için tam anlamıyla olması gerektiği gibi. 30xx almak çok saçma. Alacaksanız 40xx almalısınız. Onada bütçe yetmiyorsa AMD size gülümsüyor olacaktır 😉

500W PSU yeter mi acaba yoksa 550W sizin dedğinizi mi almalıyım.

Kaliteli bir markaysa zaten piyasadaki %90 kartı kaldırır güç kaynağınız.

VRAM sıkıntı yaratmaz. 8 GB VRAM 2K ve üstü için yetersiz fakat 1080p için tam anlamıyla olması gerektiği gibi. 30xx almak çok saçma. Alacaksanız 40xx almalısınız. Onada bütçe yetmiyorsa AMD size gülümsüyor olacaktır 😉
yani şey rtx 4060 ti var ama onun yerine yukarıda arkadaşın attığı yükseltmeyide yapabilirm gibi duruyor bilemedim bu arada herkese çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz

Kaliteli bir markaysa zaten piyasadaki %90 kartı kaldırır güç kaynağınız.
Platoon muş

Yani şey RTX 4060 Ti var ama onun yerine yukarıda arkadaşın attığı yükseltmeyide yapabilirm gibi duruyor bilemedim bu arada herkese çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

1600 ve 4060 Ti deli darboğaz yapacaktır. En azından 5600 yapmaya çalışın ilk önce sonra ekran kartı serüvenine atılın.

Geçmiş olsun o zaman. Güçlü bir şey taktığınızda ve o güç kaynağı zorlandığında elinizde kalma riski çok yüksek. O zaman işlemci sonra PSU en sonda ekran kartı olarak ilerlemenız gerekecek. Para kalırsada anakartı B550M veya B450M yapmak lazım tabii.

1600 ve 4060 Ti deli darboğaz yapacaktır. En azından 5600 yapmaya çalışın ilk önce sonra ekran kartı serüvenine atılın.
Evet haklısınız galiba rx 7600 alacağım arkadaşın önerdiği gibi. Sonrada birkaç ay sonra ekran kartını biraz daha yükseltirim en mantıklı seçenek bu gibi sanki

Geçmiş olsun o zaman. Güçlü bir şey taktığınızda ve o güç kaynağı zorlandığında elinizde kalma riski çok yüksek. O zaman işlemci sonra PSU en sonda ekran kartı olarak ilerlemenız gerekecek. Para kalırsada anakartı B550M veya B450M yapmak lazım tabii.
Ben aslında sizin dediğiniz gibi yapmayı düşündüm ancak anakart ön planda olması lazım çünkü ryzen 5 3600 den sonrasını desteklemiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı