RTX 3060 12 GB için 2K'da darboğaz yapmayan AMD işlemci önerisi

barannozdemirr

Hectopat
Yer
İstanbul
Linkteki ekran kartına sahibim. Şu an AMD Ryzen 7 2700X işlemci kullanıyorum ve bazı oyunlarda drop yaşıyorum. Anakart masrafına girmek istemediğim için AMD işlemci istiyorum. 2K çözünürlükte hem GPU ağırlıklı hem de CPU ağırlıklı işlemlerde en ufak bir drop bile yaşamayacağım işlemci önerebilir misiniz?
MSI B450 Gaming Plus Max 4133MHz anakart.
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3200MHz RAM.

İşlemciniz sıcak çalışıyorsa drop yaşayabilirsiniz! Kulladığınız soğutucu nedir? İşlemci olarak 5600X bütçe varsa Ryzen 7 5800X 3D alın ama üst seviye soğutucuda almanız gerekiyor!

İşlemciniz sıcak çalışıyorsa drop yaşayabilirsiniz! Kulladığınız soğutucu nedir? İşlemci olarak 5600X bütçe varsa Ryzen 7 5800X 3D alın ama üst seviye soğutucuda almanız gerekiyor!
İşlemcinin sıcaklığı boşta 55-60 derece, daha yeni macun yeniledim ama eskiden de bu civarlardaydı sıcaklığı. Oyunlarda 80 üstünü çok nadir gördüm genelde 70-78 seviyelerinde. Kendi stok fanını kullanıyorum, wraith stealth diğer stok fanlarından çok daha iyi soğutuyor. Yeni işlemci alırsam sıvı soğutma da alacağım. Sizce sıvı soğutma alsam 2700x deki drop sorunu çözülür mü? Yoksa daha serin çalışsa bile drop olur mu?

İşlemcinin sıcaklığı boşta 55-60 derece, daha yeni macun yeniledim ama eskiden de bu civarlardaydı sıcaklığı. Oyunlarda 80 üstünü çok nadir gördüm genelde 70-78 seviyelerinde. Kendi stok fanını kullanıyorum, Wraith Stealth diğer stok fanlarından çok daha iyi soğutuyor. Yeni işlemci alırsam sıvı soğutma da alacağım. Sizce sıvı soğutma alsam 2700Xdeki drop sorunu çözülür mü? Yoksa daha serin çalışsa bile drop olur mu?

Throttle yemiyorsan soğutucuyu değiştirmenin mantığı yok.

Geri
Yukarı