RTX 3060 12 GB mı? 3060 Ti 8 GB mı?

İkisi de kazık. Sakın alma. Dostum NVIDIA alırsan kazık yiyeceksin riske girip AMD almak daha mantıklı bu bütçede. 4090 gibi kartlar almıyorsan elbet. 3060 Ti alacaksın 1 sene sonra bir bakmışsın oyun takılıyor.

Driver desteği iyi hocam. Sorun yaşayan her kartta yaşıyor 3090 ile problem yaşayanlar gördüm konuları var forumda. Kazık yemeye değmez. Hayır AMD önerince de para almışız gibi muamele yapıyor insanlar da niye kazık yiyesiniz?

Bilgisayarı aile parasıyla alacağım. Kendi param ile alsam AMD alırım eğer sıkıntı yaşarsam satıp NVIDIA alırım ama aile parasıyla alacağım için uzun süre boyunca ekran kartı ve ekipman değişikliği muhtemelen yapmayacağım. NVIDIA'da sorun yaşama ihtimali %20'yse AMD'de %60 yani her türlü AMD'nin daha yüksek. Bende kıçımı riske atmak istemiyorum.

Bilgisayarı aile parasıyla alacağım. Kendi param ile alsam AMD alırım eğer sıkıntı yaşarsam satıp NVIDIA alırım ama aile parasıyla alacağım için uzun süre boyunca ekran kartı ve ekipman değişikliği muhtemelen yapmayacağım. NVIDIA'da sorun yaşama ihtimali %20'yse AMD'de %60 yani her türlü AMD'nin daha yüksek. Bende kıçımı riske atmak istemiyorum.
Kendi tercihiniz. Ama söylüyorum 1 2 sene geçmeden Nvidia canınızı sıkacak. Gidip de 3080 falan almıyorsanız aman diyeyim uzak durun. Çünkü uzun süre değişiklik yapmayacağım diyorsunuz çok problem yaşarsınız.

Kendi tercihiniz. Ama söylüyorum 1 2 sene geçmeden NVIDIA canınızı sıkacak. Gidip de 3080 falan almıyorsanız aman diyeyim uzak durun. Çünkü uzun süre değişiklik yapmayacağım diyorsunuz çok problem yaşarsınız.

İleriye dönük bir sistem alacağım o yüzden. 12 GB NVIDIA 3060 düşünüyorum. AMD'de sıkıntı yaşamayacağımı bilsem gerçekten AMD alacağım ama işte bilemiyoruz maalesef.

İleriye dönük bir sistem alacağım o yüzden. 12 GB NVIDIA 3060 düşünüyorum. AMD'de sıkıntı yaşamayacağımı bilsem gerçekten AMD alacağım ama işte bilemiyoruz maalesef.
İleriye dönük olarak işlemciyi güç kaynağını falan kast ediyorsanız bilmiyorum ama 3060 12 gb sizi max 1 bilemedin 1 buçuk sene götürecektir. Dediğim gibi kendi tercihiniz ama ben Amd öneririm. Nvidia yüzde 3 oranla sorun yaşatıyorsa Amd yüzde 5 falandır. Bir problem olursa iade edersiniz ya da garantiye verirsiniz. En kötü ekran kartını satarsınız. Olabilecek en kötü senaryo bu elbet. Bence kazık yemekten iyidir.

İkisi de kazık. Sakın alma. Dostum NVIDIA alırsan kazık yiyeceksin riske girip AMD almak daha mantıklı bu bütçede. 4090 gibi kartlar almıyorsan elbet. 3060 Ti alacaksın 1 sene sonra bir bakmışsın oyun takılıyor.

Driver desteği iyi hocam. Sorun yaşayan her kartta yaşıyor 3090 ile problem yaşayanlar gördüm konuları var forumda. Kazık yemeye değmez. Hayır AMD önerince de para almışız gibi muamele yapıyor insanlar da niye kazık yiyesiniz?

Driver olarak sorunlar azaldı dendi ben sorun yaşadım FPS yüksek olmasına rağmen kasma sıkıntıları gitmek bilmedi ne denediysem geçmedi. Sistemi yolladım geriye format atıp testleri yapıp bana yolladılar. Donanımsal sorunu yok dendi bende dayanamadım bu yüzden sattım sistemi gitti.Yine aynı sorunları yaşarım diye tedirgin oluyorum.

Driver olarak sorunlar azaldı dendi ben sorun yaşadım FPS yüksek olmasına rağmen kasma sıkıntıları gitmek bilmedi ne denediysem geçmedi. Sistemi yolladım geriye format atıp testleri yapıp bana yolladılar. Donanımsal sorunu yok dendi bende dayanamadım bu yüzden sattım sistemi gitti.Yine aynı sorunları yaşarım diye tedirgin oluyorum.
Şanssızmışsınız. Sorun elbet olabilir olmaz demiyorum. Ama diğer markalarda da olabiliyor bu problemler. Benim önerim hazır sistem alacakmışsınız zaten sistemi alın sorun olursa iade edersiniz. Eğer ille de Nvidia olsun diyorsanız da 3080 falan alın para varsa. Çünkü çok kısa ömürlü 3060 ve 3060 Ti. 3070 ve 3070 ti bile ömrünün sonlarında. Paranızı çöpe atmayın.

İleriye dönük olarak işlemciyi güç kaynağını falan kast ediyorsanız bilmiyorum ama 3060 12 GB sizi Max 1 bilemedin 1 buçuk sene götürecektir. Dediğim gibi kendi tercihiniz ama ben AMD öneririm. NVIDIA yüzde 3 oranla sorun yaşatıyorsa AMD yüzde 5 falandır. Bir problem olursa iade edersiniz ya da garantiye verirsiniz. En kötü ekran kartını satarsınız. Olabilecek en kötü senaryo bu elbet. Bence kazık yemekten iyidir.

Babam ve ben iade, satmak gibi işlerle uğraşmayı hiç sevmiyoruz he teknolojik ve pahalı bir ürün olduğu için belki uğraşır ama uğraşmayacağını düşünüyorum. Ben zaten muhtemelen yeni çıkan çoğu oyunu oynayamayacağım güncel kurdan dolayı. Yeni çıkan çoğu kaliteli oyun en az 500 TL. rdr,gta,fps oyunları bu tarz oyunları oynarım. bunlar seviyesinde.

Şanssızmışsınız. Sorun elbet olabilir olmaz demiyorum. Ama diğer markalarda da olabiliyor bu problemler. Benim önerim hazır sistem alacakmışsınız zaten sistemi alın sorun olursa iade edersiniz. Eğer ille de NVIDIA olsun diyorsanız da 3080 falan alın para varsa. Çünkü çok kısa ömürlü 3060 ve 3060 Ti. 3070 ve 3070 Ti bile ömrünün sonlarında. Paranızı çöpe atmayın.

Fikirlerinize katılıyorum ve doğruluk payınız var ama hazır sistem iade kabul etmiyorlar. Üzücü bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı