RTX 3060 12 GB vs RTX 4060 8 GB

Rynesquik

Decipat
Şu an 1660 Super kullanıyorum ve bazı oyunlarda yetersiz kalıyor. O yüzden 3060 12 GB ile 4060 8 GB arasında kaldım. Sizce hangisi daha performanslı olur FPS ve Battle Royale oyunlarında?

Hepinize teşekkür ederim 4060 almayı düşünüyorum Valorant Fortnite tarzı oyunlar oynadığım için VRAM'in yeteceğini düşünüyorum.
Valorant fortnite tarzı oyunlar için işlemci daha önemlidir. İşlemciniz düşük ise onu yükseltmeniz daha sağlıklı olabilir.

Hocam benim dediğim RTX4060 Ti'nin 16 GB VRAM versiyonlu ekran kartını al pişman olmayacaksın 8 GB VRAM ekran kartı alırsan 1 seneye pişman olmaya başlarsın
Yok öyle bir şey. 4060ti kartı 16 GB VRAM'ı kullanabilecek kas gücüne sahip bir ekran kartı değil, şu an optimizasyon sıkıntılı oyunlarda dahi 8 GB versiyonunun önüne geçemiyor aradaki fiyat farkına değecek hiçbir özelliği yok. İlla VRAM diyecek adam gitsin 4070 alsın.

Yok öyle bir şey. 4060 Ti kartı 16 GB VRAM'ı kullanabilecek kas gücüne sahip bir ekran kartı değil, şu an optimizasyon sıkıntılı oyunlarda dahi 8 GB versiyonunun önüne geçemiyor aradaki fiyat farkına değecek hiçbir özelliği yok. İlla VRAM diyecek adam gitsin 4070 alsın.

Hocam adamlar niye o zaman RTX4060 Ti 16 GB VRAM modelli bir de MSI Gaming X Slim modelini çıkartmışlar araştırdınızmı inceledinizmi

Hocam adamlar niye o zaman RTX4060 Ti 16 GB VRAM bir de MSI Gaming X Slim modelini çıkartmışlar araştırdınız mı incelediniz mi.
Evet araştırdım, inceledim. Sebebi gayet basit, sizin gibi VRAM'ın çok önemli olduğunu VRAM ne kadar fazla ise o kadar iyi olduğunu düşünen arkadaşlar için 4060ti 8 GB kartına 30$ bile etmeyen 8 GB VRAM modülü ekleyip 100$ fazlasına satmak için çıkardılar. Performans farkının olmadığını da attığım videodan görebilirsiniz. 4060ti sadece ve sadece yapay zeka ile uğraşan arkadaşlar için tercih sebebi olabilir ama onlar için de 3090 ikinci el ya da sıfır 4090 gibi kartlar çok daha cazip.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet araştırdım, inceledim. Sebebi gayet basit, sizin gibi VRAM'ın çok önemli olduğunu VRAM ne kadar fazla ise o kadar iyi olduğunu düşünen arkadaşlar için 4060 Ti 8 GB kartına 30$ bile etmeyen 8 GB VRAM modülü ekleyip 100$ fazlasına satmak için çıkardılar. Performans farkının olmadığını da attığım videodan görebilirsiniz. 4060 Ti sadece ve sadece yapay zeka ile uğraşan arkadaşlar için tercih sebebi olabilir ama onlar için de 3090 ikinci el ya da sıfır 4090 gibi kartlar çok daha cazip.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam adam zaten 1080p çözünürlük için istiyor ekran kartını 1080p kralı bu kart RTX Ultra zaten bütün oyunlarda

Yeni konular

Geri
Yukarı