RTX 3060, 2060'ı geride bırakır mı?

2060 Super almayı düşünüyordum ama biraz araştırınca 7-8 ay beklemeyi göze aldım ancak 3060 serisini alabilir miyiz, söylenen fiyatlar ne kadar doğru bilmiyorum. Beklemekten başka çare yok herhalde. Ekran kartı için 4500 TL civarı bir bütçem var. Monitör de alacağım. Anlaşılan monitörü şimdi alıp ekran kartını daha sonra almak daha iyi olacak.

2060 Super almayı düşünüyordum ama biraz araştırınca 7-8 ay beklemeyi göze aldım ancak 3060 serisini alabilir miyiz, söylenen fiyatlar ne kadar doğru bilmiyorum. Beklemekten başka çare yok herhalde. Ekran kartı için 4500 TL civarı bir bütçem var. Monitör de alacağım. Anlaşılan monitörü şimdi alıp ekran kartını daha sonra almak daha iyi olacak.

3070'ler bile 4800 TL bandından çıkacak 3060'lar daha uygun olur rahat alırsın.

Umarım geride bırakır. Ben 3 aya bilgisayar toplayacağım. RTX 3060 almayı düşünüyorum. Özellikle hikayeli oyunlarda verdiği grafik iyi olsun istiyorum.

Bunlar bile böyleyse için rahat olsun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 2070 ile kıyaslamak gerekir bence.

Sızdırılan bilgilere göre RTX 3060 ekran kartı RTX 2080 Ti modeli ile aynı Ray Tracing hesaplama gücüne sahip olacak ki bu da bu kartın hiçte hafife alınacak güçte olmadığını gösteriyor ki en aşagı 2070 seviyelerinde olacaktır ki bir üst modeli 2080 Ti'den daha performanslı ki bu 3060 aşağı kalır yanı olmaz bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı