RTX 3060/2070 Gaming laptop önerisi

Bütçe
17.000
@stayinghome Legion 7i gelmedigi icin garanti kapsaminda degil dediler galiba. Detay alirsan beni etiketlesene.
Bugun de Lenovo servis telefonundan aradigimda farkli bir sey soylediler. Saticiya bagliymis, saticiya sorun warranty kapsamini soylesinler Tr yi kapsiyor mu dediler. Bir link de var, seri numarasindan warranty Tr yi kapsiyor mu ogrenebiliyormussun. Anlasilan Amazondaki saticilara (Amazonun kendisi satmiyorsa) tek tek sorucaz. Happy ranger diye bir satici var Legion 5 pro satan, ona sordum henuz cevap gelmedi.

Bugun de Lenovo servis telefonundan aradigimda farkli bir sey soylediler. Saticiya bagliymis, saticiya sorun warranty kapsamini soylesinler Tr yi kapsiyor mu dediler. Bir link de var, seri numarasindan warranty Tr yi kapsiyor mu ogrenebiliyormussun. Anlasilan Amazondaki saticilara (Amazonun kendisi satmiyorsa) tek tek sorucaz. Happy ranger diye bir satici var Legion 5 pro satan, ona sordum henuz cevap gelmedi.
Sadece amazon saticisindan al yurt disindan alacaksan.

Son düzenleme:
@stayinghome Lenovo Amerika kapsiyor diyor, Lenovo TR ellerine daha Legion 7i gelmedigi icin galiba teknik farkliliklardan dolayi kapsamaz diyor.

Untitled.png

@stayinghome Lenovo Amerika kapsiyor diyor, Lenovo TR ellerine daha Legion 7i gelmedigi icin galiba teknik farkliliklardan dolayi kapsamaz diyor.

Eki Görüntüle 1158796
Yani aslında ürünün TR'de de satılıyor olması lazım? Benim baktığım Legion 5 pro bir ara satılıyordu, şimd ise stoklarda yok. Bence kapsaması lazım.

Eki Görüntüle 1158796
bu arada bu hangi numara? Ben de yazayım.

Arkadaşlar sizden son kez laptop tavsiyesi istiyorum. Dediğim gibi Almanya'dan laptop alacağım. Bütçe 1400 euro. Bu iki model arasında kaldım.

Pronun 16inç ekran tasarımı güzel duruyor fakat işlemcisi az da olsa pro olmayan modelden güçsüz. Ekran kartları ikisinin de 130w diye biliyorum ve ikisinde de mux switch var. İkisi de 165 hz ekran.

Bu seçenek de var ve 200 euro daha ucuz. Sizce hangisi tercih edilir ?

Son düzenleme:
Hocam öncelikle 200 euro daha ucuz olan %45 NTSC 120 Hz panel, diğer ikisine göre kötü. Onu bana kalırsa çok düşünmeyin. Diğer ikisi arasında da bence önemli olan sizin tercihiniz.

Bana sorarsanız ben Pro modeli alırdım. Evet R7 5800H daha iyi bir işlemci ama Pro modeli de çok daha güzel tasarımlı. Biraz daha büyük ekranlı. Tam ince detaylarını bilmiyorum Pro modeli ile düz modeli arasında. Bazı farklılıklar olabilir belki Pro modeli kasa kalitesi açısından daha iyidir.

Ama derseniz ki ben alabileceğim en ufak FPS farkını bile almak istiyorum 5800H modelini tercih edebilirsiniz. Yani biraz size bağlı.

biraz araştırmalarım sonucu, part number 82JD, JU ve JQ ile başlayan modellerin TR'de desteği olduğunu öğrendim.
biraz araştırmalarım sonucu, part number 82JD, JU ve JQ ile başlayan modellerin TR'de desteği olduğunu öğrendim.
tam da şimdi aslında yanlış bilgi edindiğimi öğrendim:) Lenovo'nun IWS sitesi çok karmaşık. Bunun hakkında yeni bir konu açacağım. Yazarsınız oraya isterseniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı