RTX 3060 + 5800X sistem alınır mı?

Önerebiliriz tabii. Öncelikle önemli olan, tek tek parçaları farklı yerlerden sipariş etmek sorun olur mu? Kargo'yu sorun etmeyin artık en geç kargo 3 günde elinize ulaşıyor günümüz şartlarında (absürt durumlar haricinde). Ki bence tek tek alın, toplamayı bilmiyorsanız videolar mevcut. Ha en olmadı, tanıdık vasıtasıyla güvenilir bir bilgisayarcı bulur gidersiniz orada taktırırsınız cüzzi bir miktara. Tandkta yoksa kendinizde başında durarak bir bilgisayarcıda taktırırsınız, günümüzde artık bunlar internetin yaygılaşmasıyla kolaylaşmış işler.

@Emma Stone @messinicocugu arkadaşa güzel bir sistem yazabilir miyiz?

Hocam arkadaş önerdi onları da göz önünde bulunduruyorum. Zaten sadece bir tane PC topladım nasıl diye soruyorum size.

Bu bütçede en berbat nasıl sistem toplanır adlı çalışma. Maksimum bütçe nedir?

Hocam bütçem 38k zorladı birkaç evi işi çıktı bütçeden kıstım.

Hocam arkadaş önerdi onları da göz önünde bulunduruyorum. Zaten sadece bir tane PC topladım nasıl diye soruyorum size.

Dostum dediğim gibi nasıl diye sordunuz, bizde cevapladık ama paranız çöpe gitmiş. 2-3 Bin gitse tamam diyelim ama gerçekten paranıza yazık ediyorsunuz. Biz burada yardımcı olmaya çalışıyoruz, neden kötülüğünüzü isteyelim.

@Jordan Barrett sen beyaz sevdasından vazgeç deli olursun bak. Bak gir buna, alt tarafta özelleştirme seçenekleri çıkıyor. Git istediğin parçayı vur tamamdır. Şu düz hali bile o topladığının içinden geçer.

38K bütçede RTX 3060 koymuşsun?

Bu da olabilir.
PSU'yu ASUS TUF 750W olarak değiştirmenizi öneririm.

@Jordan Barrett sen beyaz sevdasından vazgeç deli olursun bak. Bak gir buna, alt tarafta özelleştirme seçenekleri çıkıyor. Git istediğin parçayı vur tamamdır. Şu düz hali bile o topladığının içinden geçer.

38k bütçede RTX 3060 koymuşsun?

38k bütçede RTX 3060 koymuşsun?

Hocam dediğim gibi ekran kartından kısıp işlemciye önem vermek istiyorum FPS oyunları oynuyorum genellikle.

Buyur. Bunlar 38K yapıyor.
X2;
Ayrıca şu beyaz sevdandan vazgeç. 😄

Hocam dediğim gibi ekran kartından kısıp işlemciye önem vermek istiyorum FPS oyunları oynuyorum genellikle.
5800X3D, alabileceğin en iyi işlemcilerden biridir oyun tarafında.

Buyur. Bunlar 38k yapıyor.
X2;
Ayrıca şu beyaz sevdandan vazgeç. 😄

5800x3D, alabileceğin en iyi işlemcilerden biridir oyun tarafından.

Evet hocam 5800x3D en iyi işlemciler arasında fakat PNY ekran kartlarını arkadaşlarımdan biride kullanıyordu fakat gerçekten pişman oldu PNY harici ASUS MSI Gigabyte gibi bir markanın ekran kartını önerebilir misin?

5600X ile 5800X bildiğin aynı. En büyük fark çekirdek sayıları bu kadar. FPS oyunlarında asıl performans nereden çıkıyor sanıyorsun tekli çekirdek gücünden. Bu çekirdek gücünde 6-8-10-20 çekirdek minimum farklar yaratır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5600X ile 5800X bildiğin aynı. En büyük fark çekirdek sayıları bu kadar. FPS oyunlarında asıl performans nereden çıkıyor sanıyorsun tekli çekirdek gücünden. Bu çekirdek gücünde 6-8-10-20 çekirdek minimum farklar yaratır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yayın vs. şeylerde yapmayı planlıyorum yayıncılıkta çekirdek önemli diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı