RTX 3060 6 GB laptop GPU ile Stable Diffusion performansı nasıl olur?

Scriptttt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kendi Sword and Sorcery evrenimi yaratıyorum. Bu süreçte kendime bir wiki tasarladım. Ancak evrendeki mekanların falan bir görseli yok. Ben de bu görselleri yapay zekaya yaptırmak istiyorum. Araştırdığımda karşıma MidJourney çıktı ama bana biraz pahalı geldi açıkçası. Biraz daha araştırdığımda ise Stable Diffusion ile karşılaştım. Her şey çok iyiydi ta ki bu yazılımın 8 GB VRAM istediğini öğreninceye kadar. Sistemimi çok yormak istemiyorum. Ayrıca laptop kullandığım için ayrıca bir tedirginim. Aranızda varsa eğer bu donanımlara sahip olan birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan benchmark verilerine bakabilirsiniz:

6 GB VRAM bayağı kısıtlayıcı olur, yüksek çözünürlük kullanamazsınız.

Buradan benchmark verilerine bakabilirsiniz:

6 GB VRAM bayağı kısıtlayıcı olur, yüksek çözünürlük kullanamazsınız.
Hocam Can Sungurun videolarını izledim bu boşlukta. 3000 ve 4000 serisi ekran kartlarının bu işin altından kalkabildiğini söylüyordu. Şimdi attığınız linki inceledim sonuçlar gerçekten o kadar kötü değil gibi. Zaten maksimum 2560x1440 çözünürlüğe çıkmayı planlıyorum. Neticede bir wiki tasarlıyacağım. Öyle süper çözünürlüklere çıkmam herhalde. Maksimum 2k yeter gibi.

2560x1440 süper çözünürlük. 1024x1536 üstüne çıkmanız zor. HyperTile, Dynamic Attention, lowvram ne var ne yok kullanmanız gerek.

2560x1440 süper çözünürlük. 1024x1536 üstüne çıkmanız zor. HyperTile, Dynamic Attention, lowvram ne var ne yok kullanmanız gerek.
Hocam bu çözünürlükte iş görür. Zaten wiki için 4:3 oranda 1024x768 görseller kullanacağım. Fantezi için 2k’yı da bir zorlarım. Sistemi çok yormaz herhalde wiki için oluşturacağım görseller. 2k‘yı da arada sırada yapacağım için yine zarar gelmez gibi. Bu arada hocam dediğiniz eklentileri ilk kez duydum. Stable Diffusion’da yeniyim. Biraz o eklentilerle ilgili bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Hocam bu çözünürlükte iş görür. Zaten wiki için 4:3 oranda 1024x768 görseller kullanacağım. Fantezi için 2k’yı da bir zorlarım. Sistemi çok yormaz herhalde wiki için oluşturacağım görseller. 2k‘yı da arada sırada yapacağım için yine zarar gelmez gibi. Bu arada hocam dediğiniz eklentileri ilk kez duydum. Stable Diffusion’da yeniyim. Biraz o eklentilerle ilgili bilgi paylaşırsanız sevinirim.

1024x768'i yapabilmeniz gerek. HyperTile ve lowvram A1111'de var zaten, eklenti değil. HyperTile ve lowvram'in yanında da Dynamic Attention ise SDNext'te var. (Bunlar iki ayrı WebUI.)

1024x768'i yapabilmeniz gerek. HyperTile ve lowvram A1111'de var zaten, eklenti değil. HyperTile ve lowvram'in yanında da Dynamic Attention ise SDNext'te var. (Bunlar iki ayrı WebUI.)
Peki hocam bunları kullanırsam 2k çözünürlükte ne kadar sürede bir görsel oluşturabilirim?

Geri
Yukarı