RTX 3060 bilgisayar kendini yeniden başlatıyor

Beyo_61

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar canımı çok sıkan bir hatayla karşılaşıyorum bilgisayarımda çok saçma geliyor böyle olması problem şu: Mesela ben hafif bir oyun oynuyorum Valorant gibi bilgisayarı çok yormuyor oynarken sorun yok ya da çok ağır oyun oynuyorum mesela Cyberpunk 2077 bilgisayar tamamen yük altına giriyor sıkıntı yok fakat orta seviye yük altına sokan oyunlarda bilgisayar 5-30 dk arası bir süre içinde kendini yeniden başlatıyor sıcaklıktan dolayı değil sıvı soğutma bile aldım birçok şey düşündüm ama çözemedim bir fikri olan varsa yardım edebilir mi çok canımı sıkıyor bu olay. Problemin bir çözümünü tam bulamadım sadece kapanmasın diye yaptığım bir şey var mesela Apex Legends'ta FPS limiti açıkken 60'a sabitliyor o şekilde oynarken hop restart ama FPS limitini kaldırdığım zaman %100 yük altına giriyor sorun yok. Ben ses yapmasından rahatsız oluyorum çok zorlandığı için çok ses yapıyor bu sefer. Acaba PC'yi toplarken yanlış bir şeyler mı yaptılar veya voltajı falan mı ayarlayamıyor anlamadım ki. Orta seviye yük altındayken kendini yeniden başlatmasını bir türlü çözemedim.

Ekipmanlarım: Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3060 Ventus 12 GB OC işlemci: Intel Core i5 12.400F işlemci soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 2x120mm RGB LED sıvı soğutma RAM: G.Skill 16 GB (2x8GB) Sniper X gri kamuflaj 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM güç kaynağı: Corsair cx 750M 750W depolama: 1 TB SSD+ 1TB HDD anakart: MSI Pro H610M-B kulaklık: Gamepower Warlord 7.1 mouse: Gamepower Ursa 10000 DPI klavye: Red Dragon vara Blue Switch mekanik klavye.

Denetim Masası güç seçenekleri kısmını yüksek performans yapın güç planı ayarlarına girip varsayılan ayarları yükle uygula ve Tamam'a tıklayınız. Sorun çözülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı