RTX 3060 Ti sistem kendini yeniden başlatıyor

sysRquiLLa

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, bundan 10 gün önce sıfır bilgisayar aldım 1.gün problem yoktu 2.gün bilgisayar kendini yeniden başlattı durduk yere hiçbir hata vs vermiyor sonra böyle devam etti. Birkaç gün sonra sürekli hiç şaşmadan 2-3 saat arasında kendini yeniden başlatıyor formatladım ama yine aynı sürücüler Update'ler güncel onlarla ilgili problem yok. 2 adet RAM var ve tek tek denedim farklı slotlarda da denedim ama sorun yine aynı devam ediyor. Bilgisayarcı bir tanışım ya RAM anakartla uyuşmuyordur ya RAM'ya da anakartta bir problem vardır dedi. Ben Power'i de düşündüm ama Power'de problem olsa bilgisayar kapanır yeniden başlatmaz dedi. Sizce neden kaynaklı olabilir ya da daha önce yaşayan oldu mu? Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri.

WD 500GB Blue SN550 NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)

MSI MAG Z490 Tomahawk 4800MHz(OC) DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DP ATX anakart.

Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa.

Patriot 16 GB (2x8GB) Viper Steel siyah 4000MHz CL19 DDR4 Dual kit RAM.

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti eagle OC 2.0 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.

NZXT Kraken M.22 RGB 120mm işlemci sıvı soğutucu.

Intel Core i5 11600K 3.90GHz 12MB önbellek 6 çekirdek 1200 14nm tray işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler, bundan 10 gün önce sıfır bilgisayar aldım 1.gün problem yoktu 2.gün bilgisayar kendini yeniden başlattı durduk yere hiçbir hata vs vermiyor sonra böyle devam etti. Birkaç gün sonra sürekli hiç şaşmadan 2-3 saat arasında kendini yeniden başlatıyor formatladım ama yine aynı sürücüler Update'ler güncel onlarla ilgili problem yok. 2 adet RAM var ve tek tek denedim farklı slotlarda da denedim ama sorun yine aynı devam ediyor. Bilgisayarcı bir tanışım ya RAM anakartla uyuşmuyordur ya RAM'ya da anakartta bir problem vardır dedi. Ben Power'i de düşündüm ama Power'de problem olsa bilgisayar kapanır yeniden başlatmaz dedi. Sizce neden kaynaklı olabilir ya da daha önce yaşayan oldu mu? Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri.

WD 500GB Blue SN550 NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)

MSI MAG Z490 Tomahawk 4800MHz(OC) DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DP ATX anakart.

Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa.

Patriot 16 GB (2x8GB) Viper Steel siyah 4000MHz CL19 DDR4 Dual kit RAM.

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti eagle OC 2.0 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.

NZXT Kraken M.22 RGB 120mm işlemci sıvı soğutucu.

Intel Core i5 11600K 3.90GHz 12MB önbellek 6 çekirdek 1200 14nm tray işlemci.

Sorun güç kaynağı ile alakalı olabilir.

BIOS güncellemesi varsa yap.
BIOS ayarlarından Fast Boot açıksa kapat
Windows güç ayarlarından "başlat düğmesinin yapacaklarını seçin" sekmesi altından da "hızlı başlat" özelliğini kapat.
Bunları dener misin olup olmadığına göre bakalım.

dün ramden olur diye ucundaki çipleri kolonya ile silip kurutup taktım çalıştırdım dün kafadan bi yeniden başlattı sonra kapattım bilgisayarı bugün sabah 8.30da açtım hala kapanmadı hayırlısı kapanırsa söylediklerinizi denerim teşekkürler duruma göre haberdar edicem/birde biosu nasıl güncelliyeceğim siteye girince setupsuz dosyalar var sırayla onları flasha atıpmı biostan kurmam gerekiyor.birden fazla ayrı konu olarak açılmış ben en son tarihli dosyayımı kurmam gerekiyor/// MSI MAG Z490 TOMAHAWK ATX Gaming Motherboard (10th Gen Intel Core, LGA 1200 Socket, DDR4, CF, Dual M.2 Slots, USB 3.2 Gen 2, Type-C, 2.5G LAN, DP/HDMI, Mystic Light RGB) 輸入訊息

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı