RTX 3060 boşta 50-55 derece arasında oluyor

Josren

Hectopat
1686829870723.png

Fan ayarlarını yapmayı bilmiyorum, kartı yeni aldım. Sürücüsü güncel, kasa olarak MSI 100R kullanıyorum.

Ekran kartlarının boştaki sıcaklıkları çok önemli değil diye düşünüyorum. Ki aldığınız değerler normal, havalar ısındı artık. Yük altında nasıl değerler sunuyor o daha önemli

Oynadığım en yüksek oyun metro exodus, onda da yük altında en fazla 68 gibi bi derece gördüm. Ayriyeten kasa malesef havadar bi ortamda değil, belki ondan dolayı da bi etkisi vardır. Yatakla masa arasında bi noktada ve oda da biraz sıcak ve nemli. Boşta bu derecelerde çalışıyor ancak fan sesi hiç duyamıyorum, acaba çalışmıyor mu?

Oynadığım en yüksek oyun metro exodus, onda da yük altında en fazla 68 gibi bi derece gördüm. Ayriyeten kasa malesef havadar bi ortamda değil, belki ondan dolayı da bi etkisi vardır. Yatakla masa arasında bi noktada ve oda da biraz sıcak ve nemli. Boşta bu derecelerde çalışıyor ancak fan sesi hiç duyamıyorum, acaba çalışmıyor mu?
Çoğu ekran kartı 60 dereceye gelmeden fanları çalıştırmaz hocam, ekran kartın hangi üreticiden bilmiyorum ama büyük ihtimal o özellik vardır

Oynadığınız en yüksek oyun olan Metro Exodus, zaten hâli hazırda AAA bir oyun. Yani fanlar çalışmasaydı, oyun içinde 68 derece göremezdiniz. Kasayı havadar bir yere alıp birkaç derece daha serin çalışmasını sağlayabilirsiniz, ancak gerek yok gibi görünüyor şu an için.

Yeni konular

Geri
Yukarı