Zotac RTX 3060 boşta 50-60 derece arası

@w1llard bilgisayarda kartı kontrol eden harici yazılımlar varsa sil. MSI Dragon Center olur, ASUS Armoury Crate olur, Zotac'ın programı varsa olur vb.
Yok hocam fakat MSIAfterBurner'in yanlış gösterdiğini düşünüyorum, çünkü voltaj vs. yapmadım, birazdan tekrar deneyeceğim, teşekkürler.

Hava sıcaklığının etkisi olsun 2 derece, kalanı şehir efsanesi. Şu anda gördüğüm kadarıyla ekran kartın zaten boşta değil, frekansı yüksek.
2 derece etkisi yok. Bizzat kendim gözlemledim bunu.

2-3 ay önce boşta en fazla 40-45 derece arası giderken, havalar sıcakladığında 50-55 arası gezmeye başladı. O zamandan şimdiye kadar kasa tozlanmıştır demeyin çünkü daha 2 hafta önce temizlik yaptım. 40-45 derece olduğu zamanlar daha tozluydu anlayacağınız :)

2 derece etkisi yok. Bizzat kendim gözlemledim bunu.

2-3 ay önce boşta en fazla 40-45 derece arası giderken, havalar sıcakladığında 50-55 arası gezmeye başladı. O zamandan şimdiye kadar kasa tozlanmıştır demeyin çünkü daha 2 hafta önce temizlik yaptım. 40-45 derece olduğu zamanlar daha tozluydu anlayacağınız :)

5 dereceyi anlarım da 10 derece çok fazla. Ya kışın oda soğuk oluyordur ya da yazın direkt güneş alan bir odada olabilirsin. Öbür türlü bende bile en fazla 2-3 derece oynuyordu.

Kışın evde tshirtle geziyorum, yazın da sucuk gibi kavruluyorum öyle bir ortamım var.

5 dereceyi anlarım da 10 derece çok fazla. Ya kışın oda soğuk oluyordur ya da yazın direkt güneş alan bir odada olabilirsin. Öbür türlü bende bile en fazla 2-3 derece oynuyordu.

Kışın evde tshirtle geziyorum, yazın da sucuk gibi kavruluyorum öyle bir ortamım var.
Vallahi bilmiyorum, odama güneşin vurduğu doğrudur ancak direkt olarak sisteme güneş vurmuyor. Aslında o zamanlar çok da soğuk değildi oda. Ilıman bir hava vardı diyeyim.

Ekran kartının bir ayarıyla oynanmadı, o zamandan şimdiye kadar her şey aynı, değişen hiçbir şey yok sistemde.

Vallahi bilmiyorum, odama güneşin vurduğu doğrudur ancak direkt olarak sisteme güneş vurmuyor. Aslında o zamanlar çok da soğuk değildi oda. Ilıman bir hava vardı diyeyim.

Bir kış kombinin hava filtresi gitmişti ertesi gün adam gelene kadar buzulda yaşadık. Tabii bilgisayar da bayağı bir serin çalışıyordu. Yaz ve kış arasında oda sıcaklığına da bakmak gerekiyor o yüzden tam şöyle, böyle olur demek zor.

@kino Hocam çok teşekkürler, gerçekten bi durumdan daha kurtamış oldunuz, şuan fan hızı otomatik'te gözüküyor, ısınma sorunu yaşadığım GTA5'te şuan 70 derecelerde takılıyor, gram ısınma görmedim, inşallahta görmem, çok sağ olun, çok teşekkürler.
Hocam teyit etmek için soruyorum, sizin kartınız masaüstünde çalışıyor mu? hep çalışan fan artık masaüstünde çalışmıyor, şuan 60 derece ama fan çalışmadığından herhalde.
Desktop Screenshot 2023.07.27 - 19.46.06.24.png
Grand Theft Auto V Screenshot 2023.07.27 - 19.42.38.58.png

@w1llard masaüstünde çalışmıyor zaten otomatik gerekli görmezse aktif olmaz. Eğer çok yüksek sıcaklık olur yine de çalışmazsa tekrar bakılır.
Tekrar bakılır derken hocam? anlayamadım, belli bir sıcaklıkta çalışır dimi?

Tamam kardeşim sal beni artık bundan sonrasını kendin halledersin. 5 saat oldu.

Usta o zaman açıklayıcı konuş ki lafı kısa keselim, neyse eyvallah yardımların için.

Yeni konular

Geri
Yukarı