RTX 3060 çıkış tarihi, fiyatı ve rakibi

Kutup

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3060 çıkarsa çıktığında almayı düşünüyorum.
RTX 2060 Super fiyatında olur dediler, bütçeme tam olarak uygun.
6 Ay içerisinde çıkar diye duydum tabii ki kesin değil.
Rakibi RTX 2070 Super ve 2080 dediler. Bence tek kasada yayın yapmak için uygun. Zaten RX 5700 XT düşünüyordum.
Siz de bunlara katılıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

RTX 3060 çıksa güzel alternatif olurdu ama ben AMD Big Navi'yi görmeden hemen atlamazdım.
Onun fiyatını kestiremiyorum. Ekran kartı için bütçem 3500-4000. Ayrıca amd ray tracing işine yeni girecekse rtx 2000 gibi olma ihtimali var.

Tahmini fiyatı 300 dolar olacak, performansı ise dediğiniz gibi olacaktır. Kesinlikle bekleyin derim, NVIDIA bu yıl güzel atak yaptı. AMD'nin fiyatına benzer fiyatta ancak ondan çok daha iyi kartlar sunuyor. Bkz: 3070 ve 3080. AMD cephesinden bu kartlara ses gelecektir elbet, ancak RT'nin ne kadar gelişmiş olduğu muamma ve DLSS gibi bir alternatifi yok. Yani her halükarda NVIDIA yine geçecek, umarım özellik açışından vs. benzer tarzda karşımıza çıkarlar ve fiyatlar daha da düşer.

NVIDIA zaten önde gider. Fakat kaynağı bulamadım ama 2080 Ti'dan bile güçlü bir AMD gelecek. AMD zaten bu teknolojiyi konsollarda kullandı.

Tahmini fiyatı 300 dolar olacak, performansı ise dediğiniz gibi olacaktır. Kesinlikle bekleyin derim, NVIDIA bu yıl güzel atak yaptı. AMD'nin fiyatına benzer fiyatta ancak ondan çok daha iyi kartlar sunuyor. Bkz: 3070 ve 3080. AMD cephesinden bu kartlara ses gelecektir elbet, ancak RT'nin ne kadar gelişmiş olduğu muamma ve DLSS gibi bir alternatifi yok. Yani her halükarda NVIDIA yine geçecek, umarım özellik açışından vs. benzer tarzda karşımıza çıkarlar ve fiyatlar daha da düşer.
Fiyatı ve muadili düşündüğümüz gibi olursa kesinlikle almak isterim. Yakın zamanda 8000 TL'lik bir sistem alma planım vardı. 3060'lı bir sistemi o fiyata kurabilirim diye umuyorum. Sizce en az hangi işlemci besler? Ben 3600-3600x düşünüyordum.

RTX 3060 çıkarsa çıktığında almayı düşünüyorum.
RTX 2060 Super fiyatında olur dediler, bütçeme tam olarak uygun.
6 Ay içerisinde çıkar diye duydum tabii ki kesin değil.
Rakibi RTX 2070 Super ve 2080 dediler. Bence tek kasada yayın yapmak için uygun. Zaten RX 5700 XT düşünüyordum.
Siz de bunlara katılıyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.
RTX 3060 diye bir kartın adı Nvidia'nın hiçbir mecraasında geçmemiştir. Bu adı Nvidia dışında herkes dillendiriyor. Bu bahsedilen isim veya ayarda bir kart daha tanıtılacak sonra çıkacak. Epey zamanı var.

RTX 3000 serisi düşünenler yavaştan minimum 2K monitöre geçiş hazırlıklarını da yapsınlar. 1080P için pek de dost yanlısı olmayacaklar bana kalsa. 2000 serisine göre oldukça güçlü kartlar.
1080p oyun+Yayın yapmak istiyorum. Hangi işlemci besler?

Geri
Yukarı