RTX 3060 CrossFire ile madencilikte düşük Mh

melihaktaş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda aktif olarak bir adet 3060 ekran kartı kullanıyordum. Bugün ikinci bir 3060 ekleme yaptım. Kazım performansı birinci kartımda OC ile ortalama 50mh ikinci kartımda ise 40 ile başlayıp 20'lere düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bunun yanında ikinci ekran kartıma nasıl OC uygulayabilirim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: ROG STRIX B550-A GAMING.
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 (2x)
RAM: G.Skill Trident Z royal 64 GB.
İşlemci soğutucu: ASUS ROG STRIX lc 360 RGB 360mm.

Dosya Ekleri

• CLAYMORE.png
    CLAYMORE.png
    184,1 KB · Görüntüleme: 64
  • pcı.png
    pcı.png
    132,8 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda aktif olarak bir adet 3060 ekran kartı kullanıyordum. Bugün ikinci bir 3060 ekleme yaptım. Kazım performansı birinci kartımda OC ile ortalama 50mh ikinci kartımda ise 40 ile başlayıp 20'lere düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bunun yanında ikinci ekran kartıma nasıl OC uygulayabilirim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Anakart: ROG STRIX B550-A GAMING.
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 (2x)
RAM: G.Skill Trident Z royal 64 GB.
İşlemci soğutucu: ASUS ROG STRIX lc 360 RGB 360mm.

2.el mi aldın?

İkinci kartı aldım ve bilgisayara taktım başka bir şey yapılmamıştır. Ne yapmamız gerekiyor açıklayarak bilgi verirseniz sevinirim.
2. karttaki biosu değiştirdiniz değil mi mining engelini kaldıran
Bunu nasıl yapabilirim eski 3060ımda bu şekilde bir ayar yapmadan 50 mh kazım hızı alıyordum.
Hocam CrossFire AMD'lerde olmuyor mu NVIDIA da SLI diye biliyorum.
Evet NVIDA SLI yanlış yazmışım, AMD'den daha yeni geçtim ağız alışkanlığı.
Hash limiti vardır.
470.05 ile kaldırılıyor diye biliyorum.
Hayır sıfır aldım.
Yardımlarınızı bekliyorum sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Merhaba,

3060 kartlarda driver destekli hız sınırı kaldırılabiliyor ama nvidia ayrıca bu kartlar için aktif kullanma özelliğini de getirdi. yani her 3060 ekran kartı için bir monitör takılması gerekmektedir. linkteki sanal ekran kartı adaptörüyle bu işi halledebilirsin.

Teşekkür ederim sipariş verdim. Sorun çözülürse tekrar bilgi verilecektir. Üçüncü bir rtx 3060 satın aldığımda tekrar sanal ekran kartı adaptörü mü almam gerekecek? 3060 ile rig kuran kişiler bu şekilde mi yapıyor.

Geri
Yukarı