RTX 3060 CS:GO %60 GPU ve fan çalışması

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden ekran kartım fan bile açmazdı Far Cry 5, Rise of the Tomb Raider gibi, Forza Horizon'da her şey Full'de değilken %50'yi görmezdi kullanım, şu an Forza'da %60'ın üstünde kullanıyor, Far Cry 5'te kaç kullanıyor bilmiyorum ama fanlar dönmeye başladı. Dün CS:GO oynarken baktım fanlar çalışıyor kullanım %60 falan, bunun sebebi nedir? Normalde fan bile açmaz diyorlardı ilk aldığımda bilgisayarı?

CS:GO için normal değerler fakat diğer oyunlarda zaten %95-100 arası kullanması lazım.
Şu an sizin sıkıntınız kullanması değil neden kullanmadığı.

Yahu kardeşim açılmayacak olsa o fanlar neden koyulsun? NASA super bilgisayarı aldığını felan mı sanıyorsun yani anlamadım ki. Bu yaşıma geldim "fanlar niye açılıyor" diye konu açan biri ilk defa görüyorum yani bu kadarına da pes artık..

İlk aldığında fan bile açmaz denmesi çok enteresan bir cümle. Neye göre böyle bir cümle kurduklarını çok merak ettim. Fanlar çalışmak için varlar. Fanlar yük azsa az çalışır çoksa çok çalışır düz mantık.

Arkadaşlar eskiden ekran kartım fan bile açmazdı Far Cry 5, Rise of the Tomb Raider gibi, Forza Horizon'da her şey Full'de değilken %50'yi görmezdi kullanım, şu an Forza'da %60'ın üstünde kullanıyor, Far Cry 5'te kaç kullanıyor bilmiyorum ama fanlar dönmeye başladı. Dün CS:GO oynarken baktım fanlar çalışıyor kullanım %60 falan, bunun sebebi nedir? Normalde fan bile açmaz diyorlardı ilk aldığımda bilgisayarı?

Şimdi %60 kullanılması demek 2 ihtimal var demektir.

1- oyunda FPS sınırlaması var ki ekran kartı %60'ını kullanarak 60 FPS verebiliyor.

2- işlemciniz kötü olduğu için ekran kartını düzgün besleyemiyor ve bu yüzden ekran kartının %60'ı kullanılıyor.

İşlemci ekran kartı ve ramınızı söyleyin.

Geri
Yukarı