RTX 3060 düşük performans veriyor

astravista1

Femtopat
Daha fazla  
Elbette masaüstü kadar iyi bir performans beklemiyordum ama FPS değerlerini görünce yıkıldım. CS:GO Full ayarlar 1080p rekabetçide 150FPS alıyorum. Çoğu oyunda da buna benzer düşük FPS sorunu var. Bilgisayar şarja takılı, driverlar güncel. Bilgisayarımda Single kit RAM var bu yüzden olduğunu düşünüyorum ama o kadar fark eder mi emin değilim.
Sistem:

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam PC yüksek performansta mı? Ve bence FPS ideal (ekran Hz değerinden düşmediği sürece)
Ben sadece örnek verdim 144hz olduğu için csgo umrumda değil. Ama diğer oyunlar 60 ı anca görüyo
MUX ile alakalı muhtemelen. Düşük FPS aldığın AAA oyunlarda nasıl durum?
Escape from Tarkov'a sahibim. Fps değerleri tıpkı eski 1050TI'lı bilgisayarım gibi. Bilgisayarımda mux yok sanırım. Nvidia optimus'u nasıl deaktif edebilirim?
@astravista1 tek kanal RAM performansı ciddi derecede etkiliyor.
Birkaç videoya baktığıma göre %10 civarında etkiliyor. Yine elde etmem gereken performansa ulaşamıyorum.

@astravista1 amacınız oyun oynamak ise laptoo almak ile hata yapmışsınız. Hele ki Escape from Tarkov gibi optimizasyon özürlü bir oyunda yeterli performansı alabilmek için ince ayar yapman şart.

@astravista1 amacınız oyun oynamak ise laptoo almak ile hata yapmışsınız. Hele ki Escape from Tarkov gibi optimizasyon özürlü bir oyunda yeterli performansı alabilmek için ince ayar yapman şart.
Ben de laptop almak istemezdim zaten. Okul için almak durumunda kaldım. Masaüstü kadar iyi performans beklemediğimi belirttim.

@astravista1 PC hocası incelemesine göz atabilirsiniz. Oyunlarda alabileceğiniz değerleri gösteriyor bir anormallik bulunmuyor. Maalesef yapılabilecek pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@astravista1 PC hocası incelemesine göz atabilirsiniz. Oyunlarda alabileceğiniz değerleri gösteriyor bir anormallik bulunmuyor. Maalesef yapılabilecek pek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izledim. FPS değerlerinin böyle olmaması gerekmez mi sonuçta 3060 laptop olsa bile. Şu an anca 1060 performansı alıyorum. Asus teknik servisine götürsem yardımcı olurlar mı?

Geri
Yukarı