RTX 3060 ekran kartlı laptop önerisi

gkhn3015

Yoctopat
Daha fazla  
Oyun amaçlı bir laptop almak istiyorum, belli başlı birkaç model var ve neredeyse hepsi için kötü diyen de var, tavsiye eden de var. Forumları okudukça işin içinden çıkamadım

ASUS ROG STRIX G15 serisi ayrıca bu modelin özellikleri aynı olmasına rağmen HF 265-266-267 fiyatlarında 2 bin civarı oynama var, hangisi tercih edilmeli ve Ryzen 7 6800H işlemci nasıldır i7 12700H ile karşılaştırıldığında? Maalesef ASUS'un bu serisinde Intel işlemci yok.

Acer Nitro 5 i7 12700H işlemcili ya da Monster Tulpar HP viscus vb modeller arasında tavsiye alabilir miyim?

Kriter olarak sadece 3060 ekran kartına öncelik verdim fiyatları da aşağı yukarı benzer durumda 6 taksit alacağım için bütçeyi çok değiştirmiyor, uzun ömürlü bir oyun laptopu için tavsiyeye ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

AMD 6800h gerçekten çok iyi bir işlemci.
Tam yük altında olmadan 12700H ile aynı performansta çalışıyor. Yoğun işlemci gücü kullanımı gerektiren yerde İntel öne geçiyor ama bu işlemcileri o kadar güçte kullanabileceğin bir şey bulamazsın kolay kolay AMD 6800H her işin üstesinden rahatlıkla geliyor ve 6nm mimari sayesinde hızlı, ısınma sorunu yok ve enerji az tüketiyor.
Bilerek AMD 6800h olan laptopu tercih ettim Victus serisinde, Ben çok memnunum.

Vallahi bende 2-3 hafta onu araştır bunu araştır, onda bu iyi bunda şu iyi diye diye alamadım. En son 20.5 Aldım kapattım defteri yoruyor bu iş insanı :D Bu arada 20.5 Her anlamda yeterli bir laptop diye düşünüyorum, bir de DDR5 olsa tadından yenmezdi.

Hocam forumda ilk 3 sayfa bu 2 modelin karşılaştırmasıyla dolu bir göz atarsanız aklınıza gelmemiş sorulara bile cevap bulabilrisiniz. Özet olarak DDR5 ve SSDsinin pci4.0 olmasından dolayı ve asus rog kalitesi olduğu için genelde Asus bir tık daha tercih ediliyor bilginiz olsun. Ama asusu alırsanız tek kanal rami olduğu için 1500₺ ye 1 adet ddr5 4800mhz cl40 ram almanız gerekicek piyasada kingston ve crucialın modelleri var.

Bunu önerebilirim, bütçe varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı