RTX 3060 GPU clock sabitlendi

northein

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
i7 11800H
Merhaba,

Oyunlarda aldığım düşük FPS sebebini araştırırken GPU-Z ve MSI Center üzerinde GPU clock 210 MHz sabitlendiğini fark ettim. Normal kullanımda veya oyundayken bu MHz değişmemekte ve oldukça düşük FPS almaktayım.

DDU ile driverları kaldırıp tekrar kurmayı denedim, format atıp her şeyi baştan kurmayı denedim, bir çözüm yolu bulamadım. Afterburner ile GPU clock +1000 yaptığımda GPU clock artışa geçiyor fakat bir süre sonra oyun ve ekran kendiliginden kapanıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    28,2 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Oyunlarda aldığım düşük FPS sebebini araştırırken GPU-Z ve MSI Center üzerinde GPU clock 210 MHz sabitlendiğini fark ettim. Normal kullanımda veya oyundayken bu MHz değişmemekte ve oldukça düşük FPS almaktayım.

DDU ile driverları kaldırıp tekrar kurmayı denedim, format atıp her şeyi baştan kurmayı denedim, bir çözüm yolu bulamadım. Afterburner ile GPU clock +1000 yaptığımda GPU clock artışa geçiyor fakat bir süre sonra oyun ve ekran kendiliginden kapanıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Hot spot 53 de galiba onla alakalı.
Afterburner ekranını atabilir misin?

Anladığım kadarıyla laptop kullanıyorsunuz Denetim Masası'ndan veya oyunun açılacağı ekran kartını NVIDIA olarak seçerseniz normale döner muhtemelen tasarruf modundadır laptop.

Anladığım kadarıyla laptop kullanıyorsunuz Denetim Masası'ndan veya oyunun açılacağı ekran kartını NVIDIA olarak seçerseniz normale döner muhtemelen tasarruf modundadır laptop.
Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçili maalesef.

Ayrıca oyunlar başlatılırken
4.PNG

GPU işlemci hızı 210 sabitken bellek hızı 7000 MHz lara ulaşıp sonrasında 405 e geri düşmekte.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    18,2 KB · Görüntüleme: 84
Windows güç seçeneklerine bakabilir misiniz?
Merhaba, güç seçenekleri de nihai performans seçili. Ne yaptıysam olmadı ilginç bir sorun.

Yetkili servise gönderiyorum bugün, arıza ile ilgili sonrasında bilgilendirme geçerim ilerde benzer sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için.
Yorumlarınız için çok teşekkürler.

Merhaba, güç seçenekleri de nihai performans seçili. Ne yaptıysam olmadı ilginç bir sorun.

Yetkili servise gönderiyorum bugün, arıza ile ilgili sonrasında bilgilendirme geçerim ileride benzer sorunu yaşayabilecek arkadaşlar için.
Yorumlarınız için çok teşekkürler.

Kendiniz formatlayıp bir kere daha test yapsaydınız daha iyi olurdu belki de Windows'dan ötürü bir sorun oluşmuş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı