Çözüldü RTX 3060 memory clock boşta 7000 değerinde çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leowhans

Hectopat
Makaleler
3
NVIDIA ekran kartına sahip cihaz. Video da izlesem masaüstünde de olsam 7 binde sabit ve bundan dolayı cihaz ısınıyor. Birkaç konu var ancak hepsi şansa çözümler. Hiçbir yerde adamakıllı bir çözümü yok konunun, onlarca forum konusuna girdim ama yok yani. Ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Ekran Görüntüsü (6).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normale alınca da bu sorun oluyor mu? Çünkü Max performansta benim de kart kullanımı artıyor. Ben hep normalde kullanıyorum boşta gereksiz ısı yükselmesi olmasın diye.

Normalde zaten varsayılan olarak. Forumlarda bazı kişiler bunu optimum performansa alarak sorununu çözmüşler ancak şansa bir çözüm o yüzden denemiştim optimum olmayınca maxa alarak.

Gigabyte'in cikardigi yeni Control Center ile sorun büyük oranda çözüldü. Uzun zamandir sıkıntı yasamiyorum.
NVIDIA ekran kartına sahip cihaz. Video da izlesem masaüstünde de olsam 7 binde sabit ve bundan dolayı cihaz ısınıyor. Birkaç konu var ancak hepsi şansa çözümler. Hiçbir yerde adamakıllı bir çözümü yok konunun, onlarca forum konusuna girdim ama yok yani. Ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1424809
Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı dener misiniz?

Sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı dener misiniz?
Bugün yaptım, konu olarak da açmıştım.

Karta çift monitör mu bağlı? Bir de NVIDIA denetim masasında güç yönetimi diye bir ayar var o Max. Performansta mı?
Denemiştim ama tekrar deneyeyim. Cihaz laptop ve ikinci bir ekrana bağlı değil.
Denedim ve maalesef değişmedi.

Bataryada kullanıyordum, bir süre kenara koydum ve tekrar kullanmadan önce şarja takıp açtım. Şuan çözüldü ve 10 dk geçmesine rağmen 44 derece. Ancak muhtemelen yeniden başladığında yine aynı sorun olacak. @kemald94 @Jobs

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    471,2 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Bugün yaptım, konu olarak da açmıştım.

Denemiştim ama tekrar deneyeyim. Cihaz laptop ve ikinci bir ekrana bağlı değil.
Denedim ve maalesef değişmedi.

Bataryada kullanıyordum, bir süre kenara koydum ve tekrar kullanmadan önce şarja takıp açtım. Şuan çözüldü ve 10 dk geçmesine rağmen 44 derece. Ancak muhtemelen yeniden başladığında yine aynı sorun olacak. @kemald94 @Jobs
Yeniden başlatın bakalım olacak mı?

Normale alınca da bu sorun oluyor mu? Çünkü Max performansta benim de kart kullanımı artıyor. Ben hep normalde kullanıyorum boşta gereksiz ısı yükselmesi olmasın diye.

Normalde zaten varsayılan olarak. Forumlarda bazı kişiler bunu optimum performansa alarak sorununu çözmüşler ancak şansa bir çözüm o yüzden denemiştim optimum olmayınca maxa alarak.

Gigabyte'in cikardigi yeni Control Center ile sorun büyük oranda çözüldü. Uzun zamandir sıkıntı yasamiyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı