RTX 3060 GPU kullanımı bir anda düşüyor

Yer
Kahramanmaras
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar bir sistem aldım geldiğinden beri derdi bitmiyor. Şimdi de Cyberpunk 2077 de Ultra ayarlarda GPU kullanımı bir anda düşüyor 70 olan FPS 50 oluyor. İşlemcim 5500. ısındığı için yapıyordur diyordum ama maalesef oyunu ilk açışımda da aynı şeyi yaptı. Normalde GPU kullanımının 97-99 aralığında olması gerekmiyor mu?

İyi günler arkadaşlar bir sistem aldım geldiğinden beri derdi bitmiyor. Şimdi de Cyberpunk 2077 de Ultra ayarlarda GPU kullanımı bir anda düşüyor 70 olan FPS 50 oluyor. İşlemcim 5500. ısındığı için yapıyordur diyordum ama maalesef oyunu ilk açışımda da aynı şeyi yaptı. Normalde GPU kullanımının 97-99 aralığında olması gerekmiyor mu?

Merhaba öncelikle hangi firmadan aldınız bilgisiyarınız ayrıyeten raminizin özelligini söylermsnz.

GPU kuanımı %99 da olmalı fakat oynadığınız oyunun optimizasyonunda sıkıntı varsa bu kullanım anlık düşebilir.
Optimizasyonunun iyi olduğu bilinen bir oyunda denediniz mi acaba?
RDR 2 gibi.

Merhaba öncelikle hangi firmadan aldınız bilgisiyarınız ayrıyeten raminizin özelligini söylermsnz.
game garajdan aldımç ram 2 tane 8 crucial ballistix 16gb ddr4 3200mhz
GPU kuanımı %99 da olmalı fakat oynadığınız oyunun optimizasyonunda sıkıntı varsa bu kullanım anlık düşebilir.
Optimizasyonunun iyi olduğu bilinen bir oyunda denediniz mi acaba?
RDR 2 gibi.
yok denemedim ama ilk oyunu 2 saat oynadım ilk aldığımda sorun yoktu sonradan olmaya başladı yüzde 80 lere kadar düşüyor.

Darboğaz vardır. 1080p Ultra ayarlarda oyna. Halen sorun devam ederse 1440p medium, high gibi ayarlar deneyebilirsin. Oyunda sorun yok. Ben RX 570 ile 423 saat oynadım.

GameGaraj'dan aldımç RAM 2 tane 8 Crucial Ballistix 16 GB DDR4 3200MHz.

Yok denemedim ama ilk oyunu 2 saat oynadım ilk aldığımda sorun yoktu sonradan olmaya başladı yüzde 80'lere kadar düşüyor.

Öncelikle bende GameGaraj'dan bir bilgisayar aldım i512400Fli RTX 3060'lı bende birkaç sorun yaşadım ben tek slot 16 GB RAM almıstım 2 slota cıkardım aynı sorun devam ediyordu sonradan RAM'lerimin 2133MHz'de calıstıgını ögrendim sende bir RAM'lerine bakarsan sevinirm.

Öncelikle bende GameGaraj'dan bir bilgisayar aldım i512400Fli RTX 3060'lı bende birkaç sorun yaşadım ben tek slot 16 GB RAM almıstım 2 slota cıkardım aynı sorun devam ediyordu sonradan RAM'lerimin 2133MHz'de calıstıgını ögrendim sende bir RAM'lerine bakarsan sevinirm.

Sorunu çözdünüz mu sonra RAM'lerde ise sorun ne yapabilirim?

Geri
Yukarı