RTX 3060 hashrate düşüme

tufan kılıç

Picopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. MSI Gaming X 3060 kartım var, bu kartla mining yapıyorum. PC'de olmadığım zaman bir saat kadar sonra hashrate 25'e düşüyor, normalde 47 olmasına rağmen PC başına geçtiğim an hız normal haline dönüyor. Neden böyle bir sorun olabilir? ( güç seçeneklerinde uyku modunu kapattım sorun o da değilmiş )

İyi akşamlar. MSI Gaming X 3060 kartım var, bu kartla mining yapıyorum. PC'de olmadığım zaman bir saat kadar sonra hashrate 25'e düşüyor, normalde 47 olmasına rağmen PC başına geçtiğim an hız normal haline dönüyor. Neden böyle bir sorun olabilir? ( güç seçeneklerinde uyku modunu kapattım sorun o da değilmiş )
Monitörünüze güç gitmiyor sanırım bu sürede, monitör takılmadığı zaman hashrate düştüğü için en büyük olasılık bu.

Kilitsiz driver ile yapıyorum , bir de mobitörle nasıl alakası var anlamadım , sonuçta riglerde de genelde monitör olmuyor . bir bulamadım sorunu ya :(

Kilitsiz driver ile yapıyorum , bir de mobitörle nasıl alakası var anlamadım , sonuçta riglerde de genelde monitör olmuyor . bir bulamadım sorunu ya :(
Ekran kartından görüntü çıkmak zorunda. Yalancı HDMI takıyor onlar. Sen de bilgisayar başından kalktığında onu takabilirsin. 100 tl civarında olması lazım.

Cevaplarlar için teşekkürler, deniğiniz gibi 3060 modellerdeki kilitden dolayı monitör olmadan hashrate düşüyor. Riglerde dediğiniz gibi dummy plug kullanılıyor. Benim şu an kullandığım çözüm monitörü ben kapatmıyorum güç seçeneklerinden ekranı hareketsizlikten kapatmaya ayarlıyorum. Şimdilik işe yarıyor çözüm 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı