RTX 3060 i7-10750h vs RTX 2060 i7-10875h

Hocam Fenix derdim normalde:
Ama dolardan olsa gerek zam yapmışlar. Hepsiburada'da da indirimleri vardı, o da bitmiş.

Gelelim yurt dışı modellerine:

Gördüğünüz üzere kasası ince, ama kaliteli diye okumuştum. Isınabilir, sorun etmezseniz veya MSI iyi bir soğutma başarısı ortaya koymuşsa tercih edilebilir.
Bu da 17.3" modeli, 17.3" olduğu için birazcık daha iyi soğur diye düşünüyorum.

@Radeon RX 5500M hocam siz ne düşünüyorsunuz yukarıdakiler hakkında?

Hocam iyi ki hatırlattınız onu yazacaktım, Amazona girince unutmuşum😁
Hocam GameGaraj'ın açıkçası bi' aksilik çıkmazsa yapacaklarını düşünüyorum çünkü bu modeli yaklaşık 1, 1.5 ay diyebiliriz takip ediyorum. Gamegaraj hakkında da bu modeli sevdiğim için araştırma yapmaya başladım ve "dolar düşünce fiyatı düşüren tek(emin değilim sayılı da denmiş olabilir) firmadır" denmişti, ve hakikaten öyleydi. Şubatta dolar 7 civarındayken indirimle bu ürün 12.5k civarına denk geliyordu. Ben bu ürünü farketmeden(dolar 7 civarı olmadan önce) önce de yanlış hatırlamıyorsam eski konulardan gördüğüm kadarıyla bu fiyat bandında satıyordu.

En azından dolar inince indirim yapıp çıkınca zam yapıyorlarmış hocam bazı uyanık firmalar 10 kuruş artınca 500₺ bindiriyor.😅
Ayrıca Fenix modelini tavsiye eden çok ama işlemci sıcaklığı 90 ları görüyor diye biliyorum gerçi i7-10.nesil olup ısınmayanıda görmedim.

En azından dolar inince indirim yapıp çıkınca zam yapıyorlarmış hocam bazı uyanık firmalar 10 kuruş artınca 500₺ bindiriyor.😅
Ayrıca Fenix modelini tavsiye eden çok ama işlemci sıcaklığı 90 ları görüyor diye biliyorum gerçi i7-10.nesil olup ısınmayanıda görmedim.
Aynen öyle hocam. Ve GameGaraj logolu MSI olması bir avantaj. Ek olarak kasasıın altında baya bir delik var diye biliyorum, soğutucu ile mükemmel olabilir. Henüz soğutucu için bütçe yoksa forumda köşelerini silgi yardımı ile havaya kaldırıp derece düşürenleri okumuştum, fatydası olabilir.

Geri
Yukarı