i7 10750H RTX 2060 Laptop ısınması

balperena

Centipat
Merhaba, uzun süredir almak isteyip bir türlü alamadığım Laptop'u sonunda alma fırsatı edindim. Birkaç gündür kullanıyorum, henüz yeni oyun yükledim.

Daha önce Gaming laptop kullanma şansım olmadığı için ısınması nasıl olur, hangi düzeyde normaldir bilmiyorum. Ancak dizimde kullanırken aşırı bir sıcaklık hissedince sizlere bir sorayım dedim.

İşlemci: i7 10750H
Ekran kartı: RTX 2060
Marka: Monster (Turbo mod kapalı)
Oyun: Test amaçlı Witcher 3'ü Max grafiklerde açtım, ancak sıcaklık hissettiğim oyun çok daha basit bir oyundu
Yarım saat oyunda rastgele takıldıktan sonraki değerler ekteki resimdeki gibidir. FPS ise 57 altına düşmedi, 60 civarında seyretti.
Dediğim gibi bir bilgim yok, bu FPS ve sıcaklık değerleri normal mi değil mi bilmiyorum ancak bir sorun varsa öğrenmek isterim. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler

Dosya Ekleri

• dsdfsdfsdf.jpg
    dsdfsdfsdf.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 319
Sıcaklıkların düşmesini istiyor iseniz altına sağ ve sol taraftan 2 adet kitap koyun, düz bir zeminde olsun. Fanlar direkt olarak hava alabilsin. En önemlisi yaz aylarında serin olmasını istiyor iseniz turbo fanı aktif edin.

Yorumlarınız için teşekkürler, dediğim gibi cahil olduğum bir konuydu sayenizde öğrenmiş oldum.

Normal. Ama FPS normal değil.

Neden hocam? Ben bir sıkıntı hissetmedim FPS olarak ama biraz düşük olması gözüme çarptı evet.

RTX açık mı eğer açıksa FPS'de normal. @balperena.

Açık olması lazım ama bir daha kontrol ederim.(açık değilmiş, witcherda mevcut değişmiş bu özellik)
Soğutucu almadım bu arada henüz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı