RTX 3060 i7-12700h vs RTX 3070 i7-11800h

fenerli9011

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yurtdışından laptop alacağım ama hangisine alacağıma karar veremedim yardımcı olabilir misiniz? RTX 3060 lı olan DDR5 pikseli yüksek 165hz monitor gibi yeni nesil özellikleri var ama 3070li olanda bu kadar özellik olmamasına rağmen 3070 yani hangisini almam daha mantıklı olur?

Bİr de bu var çok ucuz ama düşünmedim pek

Arkadaşlar yurtdışından laptop alacağım ama hangisine alacağıma karar veremedim yardımcı olabilir misiniz? RTX 3060 lı olan DDR5 pikseli yüksek 165hz monitor gibi yeni nesil özellikleri var ama 3070li olanda bu kadar özellik olmamasına rağmen 3070 yani hangisini almam daha mantıklı olur?

Bİr de bu var çok ucuz ama düşünmedim pek

RTX 3060lı olan daha mı iyi diyorsunuz

G serisi kaliteli bir urun degil. Hem genel kasa anlaminda hem de sorunlu bir urun. Yorumlarina bakarak da anlayabilirsiniz. Ayrica anakart ters lehim oldugu icin ileride termal macun degistirilmek istenirse komple cihazi sokmek gerekiyor.
Hocam Dell G15 kullanıyorum. Kalite açısından bir sıkıntı yaşamadım. Anakartı ters evet. Diğer cihazlarda işlemci ve GPU aşağıya bakarken bunda yukarıda kalıyor. Acer Nitro ile de karşılaştırmam kalitesini. Acer'i termal bakım için bile açamıyorsunuz. Garanti dışı kalıyor. Gerçi arkadaş yurtdışından alacakmış. Garantisi olmayacak.

Hocam Dell G15 kullanıyorum. Kalite açısından bir sıkıntı yaşamadım. Anakartı ters evet. Diğer cihazlarda işlemci ve GPU aşağıya bakarken bunda yukarıda kalıyor.

Buna sen ben ozelinde bakmak cok dogru degil. Genel olarak sorun yasayan insan sayisi olmasi gerekenden fazla. Dell, 7567 modelinden itibaren hem TR'de hem de yurt disinda acaip bir satis yakaladi. Sonra 7577 cikardi sonra da G kasalarina gecti. Gayet de iyi gidiyordu aslinda. Ne zaman G kasalarinda bu tasarima gecti, satislar hem burada hem de yurt disinda dustu. Bir zamanlar Legion rakibi olan serisi simdi Legion serisinin yanina yaklasamaz mesela. Uzerine OMEN gibi serilere de gecildi. Nitro ve Predator bile kasalarini 2022'de guncellemelerine ragmen iyi bir tasarima gecis yaptilar. Dell, cok yuksek ihtimalle Alienware tarafina daha fazla onem verdigi icin G serisine pek bakmiyor. Yazilimi bile hala glitch ve bug dolu. Acer'da 140W 3060 ve MUX var GPU tarafinda geri kalmiyor. 12500H'nin i5 olmasina bakmayin 11800H'den iyi islemci.

Geri
Yukarı