RTX 3060 ile Minecraft düşük FPS veriyor

guneyxkaval

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim 3060 12 GB OC olmasına ragmen shader ile Minecraft'ta 60-70 FPS alıyorum. Birkaç araştırma yaptım fakat tam olarak sorunu bulamadım.
Aynı sorunu yaşayanlar varsa düzeltebildiniz mi? Düzelttiyseniz nasıl düzelttiniz?

Sistemim 3060 12 GB OC olmasına ragmen shader ile Minecraft'ta 60-70 FPS alıyorum. Birkaç araştırma yaptım fakat tam olarak sorunu bulamadım.
Aynı sorunu yaşayanlar varsa düzeltebildiniz mi? Düzelttiyseniz nasıl düzelttiniz?

Hocam güncellediniz mi ekran kartın GeForce Experience'tan kontrol edin ve özel kurulum yapın hızlı kurulum yaparsanız sıkıntı çıkartıyor oyunlarda düşük FPS veriyor hızlı kurulum yaptıysanız özel kurulumu seçin tekrar güncelleyin bende de bu sorun olmuştu ama ben 20-30 FPS alıyordum hızlı kurulum yapmıştım özel kurulum olarak tekrar yaptım düzeldi.

Hocam çok yüksek bir kalitede shader açtıysanız normal bazı shaderler hem çok zorluyor hem optimizasyonları kötü.

İşlemci ekran kartını kullanıyor olablirsiniz. Ekrana sol tık yapıp nivada denetim masasını seçip aç ve 3D ayarların yönetilmesine bas tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı nivada işlemcisini seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı