RTX 3060 ile RDR2'de ortalama PC gecikme oranı 131 ms

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
2AB66E79-FECE-4C4E-BB56-D236FC3DA0E3.jpeg

Açıklama yapmaya gerek var mı? Günden güne enflasyon gibi arttı gözümün önünde şu ms denen şey. Özellikle kampta FPS düşüyor (normalde 60'a sabitledim) ve ms artıyor ama bu kampta bile kabul edilemez bir sayı ve son zamanlarda daha çok oyunda denk gelmeye başladım. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendi sistemimde yüksek ayarlarda çok rahat oynuyorum böyle bir ekran kartında bu söz konusu değil soruna gelirsek işlemcini görüyorum darboğaz söz konusumu diye bu sistem darboğaz yapmaz normal koşullarda.
Önerilerim Driver'ını güncellemelerini kontrol et
Monitörün iyi olmayabilir yetersiz kalıyor olabilir muhtemelen bizimle markasını paylaş ona göre ilerliyelim geçmiş olsun şimdiden.

Ben kendi sistemimde yüksek ayarlarda çok rahat oynuyorum böyle bir ekran kartında bu söz konusu değil soruna gelirsek işlemcini görüyorum darboğaz söz konusumu diye bu sistem darboğaz yapmaz normal koşullarda.
Önerilerim Driver'ını güncellemelerini kontrol et
Monitörün iyi olmayabilir yetersiz kalıyor olabilir muhtemelen bizimle markasını paylaş ona göre ilerliyelim geçmiş olsun şimdiden.
Ben de, yüksek ayarlarda 70 FPS civarında alıp yağ gibi akıyordum önceki oynayışımda. O zamandan bu yana fark, monitörü değişmiş olmam olabilir. Daha doğrusu, laptop ekranından oynuyordum ikinci monitör olarak LG marka 60 HZ bir şey buldum kaliteli değil. Ve oynarken o ekrana attım görüntüyü büyük ekran olsun falan ayağına ama ya sebebi bu ya da driverları güncellemeyi unutmuş olmam. Bir bakayım, ama bu kampta cidden bir gariplik var. Kamp dışında 60 FPS (monitör 60 hz belki fazlası da olurdu) ve 70 ms (bu da normal değil ama daha düşük işte). Kapma girince 30 FPS + 130 ms…
Başka ne sebep olabilir dediğimiz sebepler değilse peki? İşlemci R7-5800H ve ekran kartı 3060 bu arada.

29 FPS için normal.
Sanmıyorum.
Ha bu arada, driverları güncelleyip az önce laptopun monitörüne geçtim (165 hz ve bariz daha kaliteli olan bir ekran). 70-80 FPS arası alıyorum, burası çok güzel ancak ms hala çok çok yüksek 60-70 arası geziyor. Sebebi ne hala anlayamadım... Bilen birileri var mı?

Sanmıyorum.
Ha bu arada, driverları güncelleyip az önce laptopun monitörüne geçtim (165 Hz ve bariz daha kaliteli olan bir ekran). 70-80 FPS arası alıyorum, burası çok güzel ancak ms hala çok çok yüksek 60-70 arası geziyor. Sebebi ne hala anlayamadım... Bilen birileri var mı?

Sürücü güncellemek yerine düşürmeyi dene istersen 512.59'u deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı