RTX 3060 ile RTX 3060 Ti arasındaki farklar nelerdir?

Merhaba, ben sistem topluyorum. Ekran kartı konusunda henüz bir karar vermiş değilim, sizce ASUS GeForce 3060'mı yoksa 3060 Ti'mi alınmalı. Aralarında performans olarak ne kadar oranlı bir fark vardır? 3000 TL fark ile 3060 yerine 3060 Ti alınır mı? Bu farka değer mi? Yorumlarınızı paylaşırsanız eğer sevinirim.
oyun için alacağınızı var sayıyorum. Ti daha iyidir ama çok bir fark yok 15-20 oyununa göre en fazla 25 fps diff var. Benchmarklardan da bakabilirsiniz. Buraya bir benchmark video linki bırakıyorum oynağınız oyun veya programlarda ikisi arası ne kadar fark olduğunu internette bulabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6700XT 9 bin tl 3060 Tı ise 14 bin civarlarında yani arada uçurum var ben yalnızca oyun için kullanacağım tek amaçladığım şey en yüksek fps’e ulaşmak bunun için 6700XT mi önerirsiniz?
Kanka sen ne diyorsun 9500 tl ya 3060 ti var hepsiburadada ve ben 13600 tl ya 3070 aldım hepsiburada'dan ve şuanda aldığım 3070 12600 tl

XFX Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

Zotac GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Kartı

6700XT 8000TL

Rtx 3060 ti ise 9660TL

Performansları hemen hemen aynı. Ancak 8GB Vram gerçekten yetersiz kalmaya başladı o yüzden benim tercihim 6700XT olurdu.
Tekrar rahatsız ediyorum ama aklıma bir soru takıldı sizin önerdiğiniz

XFX RX 6700 XT Speedster Swft 309 ekran kartı ile​

Sapphire RX 6700 XT Pulse ekran kartı arasında ne fark vardır tam olarak arada 500 tl gibi bir fark oynuyor sizce hangisi tercih edilmelidir?​

Sapphire RX 6700 XT Pulse ekran kartı arasında ne fark vardır tam olarak arada 500 tl gibi bir fark oynuyor sizce hangisi tercih edilmelidir?​

aralarında pek bir fark yok. Ucuz olanı tercih edin. Hatta bunu da alabilirsin RX 6700XT 12GB Powercolor Red Devil OC, AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC : Amazon.com.tr: Bilgisayar red devil modeli 8K

Red Devil tepe model. Üstte atılan Red Devil'ı tercih edin.

aralarında pek bir fark yok. Ucuz olanı tercih edin. Hatta bunu da alabilirsin RX 6700XT 12GB Powercolor Red Devil OC, AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC : Amazon.com.tr: Bilgisayar red devil modeli 8K
Red Devil tepe model. Üstte atılan Red Devil'ı tercih edin.
Bu markayı hiç daha önce duymamıştım genel olarak araştırma yaptığımda markalar soğutucu ve vram olarak farklılık gösterir diyorlar sizce de bu marka diğerlerine göre vram ve soğutma performansı olarak daha mı iyidir?

Bu markayı hiç daha önce duymamıştım genel olarak araştırma yaptığımda markalar soğutucu ve vram olarak farklılık gösterir diyorlar sizce de bu marka diğerlerine göre vram ve soğutma performansı olarak daha mı iyidir?
Red Devil Soğutma konusunda en iyilerden. Normalde 9K ya yakın fiyatı var. Bence bu fırsat kaçmaz. Soğutması diğer 2 modele göre daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı