RTX 3060 laptop 200 FPS'ten 70 FPS'e düştü

PsychoJaleUwU

Femtopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi bilgiayarımı maalesef kötü kullandım ve ilk aldığım zamanlar oyunlarda çok yüksek fps alıyordum örneğin 200 fps alıyorsam şu an 70 nasıl düzeltebilirim eğer çözümü varsa ne yapabilirim, sistemimi tam olarak hatırlamıyorum ama hatırladıklarım:
Monster Tulpar T5 V20.2

Ekran kartı:RTX 3060 6GB laptop GPU directx sürümü 12
İşlemci: Intel Core i7-10870H (16 CPUs) 2.20 ghz(turbo ile 5.00ghz çıkabiliyor)
RAM 32 GB 2933 MHz tek slot
İşletim sistemi: FreeDos değil win 10 home 64 bit

Bir de Dahili ekran kartı var intelin fakat ben biostan fps arttırıyor diye sadece harici(3060) ı kullanmasını ayarlamıştım dahili ekran kartını hatırlamıyorum.

Dediğim gibi eksik yazmış olabilirim isterseniz dxdiag SS atabilirim

Normalde Monster Kontrol Merkezinden overlock ayarları yapmıştım daha öncesinde sanırım bir konu da görmüştüm ama bugün sıfırladım bilginize

Teşekkürler

Kötü kullanıp da ne yaptın? İstediğin kadar kötü kullan bilgisayarı bozmadığın çalışmaya devam ettiği sürece böyle bir düşüş olmaz. Ayrıca niye tek kanal 32 gb ram aldın?

MSI Afterburner kullanarak oyun içersindeki sıcaklık değerlerine, ekran kartı ve işlemci kullanım oranlarını ve hangi ekran kartını kullandığını bizimle paylaşır mısın? Sen 3060 kullanıyor demişsin ama sen benim dediğimi bir yap.

Uzun süre geçtiyse temp dosyası vb dolmuş olabilir temiz bir format atmakla başlayabilirsin 1 seneden fazla olduysa.
Oldu, Fortmat attım,Temizliyorum Tempi

Kötü kullanıp da ne yaptın? İstediğin kadar kötü kullan bilgisayarı bozmadığın çalışmaya devam ettiği sürece böyle bir düşüş olmaz. Ayrıca niye tek kanal 32 gb ram aldın?
İlerde Oyunlar daha çok ram gerekince bir tane daha alırım diye tek kanal almıştım, Kötü kullandım yani 2 kez format 2 kez sıfırlama yapmıştım hem bir de kötü kullandığımı düşünme sebebim çok fazla sil yükle yapmıştım, ayrıca neden boşa fps bu kadar düşsün ki?

MSI Afterburner kullanarak oyun içersindeki sıcaklık değerlerine, ekran kartı ve işlemci kullanım oranlarını ve hangi ekran kartını kullandığını bizimle paylaşır mısın? Sen 3060 kullanıyor demişsin ama sen benim dediğimi bir yap.
Tamam yapıcam

Ortalama böyle değerler ayarlarım AA Orta Keskinlik açık diğerleri çok düşük 1728x1080 dx11
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Oldu, fortmat attım, temizliyorum tempi.

İleride oyunlar daha çok RAM gerekince bir tane daha alırım diye tek kanal almıştım, kötü kullandım yani 2 kez format 2 kez sıfırlama yapmıştım hem bir de kötü kullandığımı düşünme sebebim çok fazla sil yükle yapmıştım, ayrıca neden boşa FPS bu kadar düşsün ki?

Tamam yapacağım.

Ortalama böyle değerler ayarlarım aa orta keskinlik açık diğerleri çok düşük 1728x1080 DX11Eki Görüntüle 1489989

Niye 1920x1080 de oynamıyorsun hocam? Ayrıca GPU ısınıyor gibi gözüküyor, kendini kısıtlıyor olabilir ısınınca.

Yeni konular

Geri
Yukarı