Çözüldü RTX 3060 laptop Deathloop'da 60 FPS üstüne çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Oyunlarda eskisi kadar yüksek FPS değerleri alamıyorum, güncel olarak oynadığım Deathloop'da 60 FPS üstüne çıkamıyorum 60-65 arasında geziyor ayarları med-Low'a çeksem bile en fazla 70-75 seviyelerine çıkıyor ve bu bana kesinlikle normal gelmiyor YouTube'dan da bakınca 70 küsur aldığım yerde 100-110 arası FPS alıyor adam aynı laptopla. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

RTX 3060, R7-5800H, 16 GB RAM'e sahip bir laptopum var.

Çözüm
Oyunun Game Pass sürümünde FPS sorunları varmış. Reddit'te insanlar bundan bahsediyordu. Eğer Game Pass sürümünü kullanıyorsan ondan olabilir.
Edit: Reddit konusunu gözden geçirince fark ettim insanlar oyunu açtıktan sonra internet bağlantılarını kestiklerinde GPU kullanımlarının arttığını ve FPS'in yükseldiğini söylüyorlar. Denenebilir. KAYNAK
Birebir ayni laptopun testindemi o değerleri alıyordu? Vantageden ve güç ayarlarindan performansa alip deneyin cihaz Ideapad'di diye hatırlıyorum yanlış değilsem.

Sıcaklık ve kullanımlar ne durumda.
Ekran Alıntısı.PNG

Oyunlarda eskisi kadar yüksek FPS değerleri alamıyorum, güncel olarak oynadığım Deathloop'da 60 FPS üstüne çıkamıyorum 60-65 arasında geziyor ayarları med-Low'a çeksem bile en fazla 70-75 seviyelerine çıkıyor ve bu bana kesinlikle normal gelmiyor YouTube'dan da bakınca 70 küsur aldığım yerde 100-110 arası FPS alıyor adam aynı laptopla. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

RTX 3060, R7-5800H, 16 GB RAM'e sahip bir laptopum var.

Eskisi gibi demenizden yola çıkarak temizliğini yapıyor musunuz zamanla tozda sıcaklık değerleri etkilendikçe FPS düşüşleri olabilir mi?

Sıcaklık anlamında sorun yok da GPU az kullanılıyor oynun nasıl bir şey olduğunu bilmediğim içinde kullanıma yorum yapamıyorum, birebir ayni laptopun testine baktığınızda eminsiniz değil mi? Çünkü TDP değeri, MUX gibi şeylerde etki ediyor.

Sıcaklık anlamında sorun yok da GPU az kullanılıyor oynun nasıl bir şey olduğunu bilmediğim içinde kullanıma yorum yapamıyorum, birebir ayni laptopun testine baktığınızda eminsiniz değil mi? Çünkü TDP değeri, MUX gibi şeylerde etki ediyor.
Farklı laptopmuş ama sıkıntı da bence zaten GPU'nun az kullanılması. Tamamına yakın bir oranda kullansa zaten istediğim değerleri alırım muhtemelen.

Farklı laptopmuş ama sıkıntı da bence zaten GPU'nun az kullanılması. Tamamına yakın bir oranda kullansa zaten istediğim değerleri alırım muhtemelen.

O oyuna göre değişiyor. MUX'unda etkisi var hatta o durumda. RDR2 gibi bir oyunda deneyin bir de kullanımı.

Geri
Yukarı